„Cudownie jest spełniać marzenia”! Historyczny awans do I ligi zespołu z Sądecczyzny

0 1 364

Dziesięć lat temu w głowie dwóch zapalonych trenerów pojawiło się marzenie stworzenia czegoś wyjątkowego. Na bazie 10 zawodniczek powstał klub UKS 3 Staszkówka Jelna. Z każdym nowym sezonem zawodniczek oraz osób pracujących przybywało. – Z czasem zaczęliśmy się rozrastać w zastraszającym tempie. Wywalczyliśmy kilkadziesiąt tytułów Mistrza Małopolski. Później przyszedł czas na medale Mistrzostw Polski. Najpierw dwa brązowe i srebro. Wreszcie na początku tego roku zdobywamy upragnione złoto w futsalu U-16 – informuje trener zespołu. Wczoraj, 27 czerwca 2020 r. UKS Staszówka Jelna (gmina Gródek nad Dunajcem) dokonała historycznego awansu pokonując w barażach UKS Bielawianka Bielawa.

Czytaj również: Kontrakt na ćwierć miliarda złotych!
Nowosądecki Newag dostarczy siedem pociągów dla województwa małopolskiego – KLIK

UKS 3 Staszkówka Jelna, to żeński klub piłkarski, który już kolejny rok zdobywa najważniejsze trofea w województwie małopolskim oraz na arenie ogólnokrajowej.  Z roku na rok w drużynie przybywa zawodniczek we wszystkich kategoriach wiekowych. Na dzień dzisiejszy ponad 150 piłkarek trenuje kilka razy w tygodniu i osiąga największe sukcesy.

Pierwsza połowa wczorajszego meczu barażowego to prawdziwy koncert w wykonaniu zespołu Staszówka Jelna. Strzelamy trzy bramki oraz stwarzamy sobie kilka innych dogodnych sytuacji do zdobycia kolejnych. W tym fragmencie gry jesteśmy zespołem bardziej dojrzałym i nasza przewaga w każdym aspekcie rzemiosła piłkarskiego jest widoczna przekonują zawodnicy.

Po przerwie do 70 minuty mecz jest wyrównany, ale tempo gry z powodu trudnych warunków pogodowych znacznie spadło. O tym co wydarzyło się między 70 a 90 minutą musimy po wyciągnięciu wniosków szybko zapomnieć. Zespół Bielawianki po strzeleniu bramki kontaktowej całkowicie nas zdominował strzelając gola na 3-2 oraz stwarzając sobie jeszcze dwie dogodne sytuacje do wyrównania. Na szczęście udało nam się doholować wynik do końca meczu i to Trójeczka cieszy się z upragnionego awansu. Czy to koniec? Zapewne nie. My się dopiero zaczynamy rozkręcać. Gratulujemy wszystkim zawodniczkom oraz innym przedstawicielom sztabu tego spektakularnego sukcesu. Wielkie słowa uznania należą się również naszym sponsorom i partnerom.

Zawodnicy dziękują władzom gmin Gmina Gródek nad Dunajcem i Gmina Moszczenica, firmie Fakro Nowy Sącz (sponsor strategiczny) oraz sponsorom wspierającym: Jarosław Królewski, Marpol W. Małek, R. Małek Spółka Jawna, ks. Prałat Andrzej Dźwigaj, AG Monter Artur Górowski, Piekarnia i Ciastkarnia Józef Nika , WIŚNIOWSKI – bramy, okna, drzwi, ogrodzenia, Leo Trans Grzegorz Wielopolski, Usługi Ogólnobudowlane Małgorzata Paweł Piksa, Gór Bet Adam Laskowski, 4 Cars Wojciech Mróz-Magdalena Mróz.