Newag wygrywa kolejny przetarg! Nowosądecki gigant może zarobić 387,9 mln zł.

PKP Intercity rozstrzygnęło przetarg na 10 szybkich lokomotyw wielosystemowych. Dostarczy je Newag

PKP Intercity rozstrzygnęło ogłoszony jeszcze w grudniu 2019 roku przetarg na dostawę lokomotyw wielosystemowych. Jedyną ofertę w przetargu złożył nowosądecki Newag, którą zamawiający zaakceptował, zamykając postępowanie. Jednym z faworytów postępowania był Siemens, jednak nie przedstawił oferty ze względu na warunki przetargu, czytam w serwisie branżowym rynekkolejowy.pl

 

Czytaj również: 77. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego – uroczystości w Nowym Sączu

 

Nowosądecki producent za dziesięć elektrowozów otrzyma 258,6 mln złotych brutto. Jeśli PKP Intercity zdecyduje się na zakup jeszcze pięciu pojazdów – Newag zarobi łącznie 387,9 mln zł. brutto. PKP Intercity zamówiło lokmotywy wraz z pięcioletnim utrzymaniem; producent zadeklarował stawkę za utrzymanie w wysokości 2,64 zł brutto za przejechany kilometr. Okres gwarancji na lokomotywy to 36 miesięcy. Producent deklaruje, że dostarczy pojazdy w oczekiwanym przez PKP Intercity terminie.

Lokomotywy mają być kupione ze środków własnych spółki, bez udziału środków pomocowych Unii Europejskiej. To wielka szansa dla Newagu, który dotąd nie budował lokomotyw wielosystemowych z przeznaczeniem dla ruchu pasażerskiego, zdolnych rozpędzać się do 200 km/h.

Źródło: RynekKolejowy.pl
fot. Newag.pl

 

Komentarze Facebook
Comments (0)
Add Comment