Gmina Gródek nad Dunajcem: Samochód wypadł z drogi! Dwie osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

We wtorek (4 września) w miejscowości Tropie w gminie Gródek nad Dunajcem samochód osobowy zjechał z jezdni do rowu. W wyniku zaistniałej sytuacji pojazd uszkodził słup telekomunikacyjny. Dwie osoby zostały ranne i zabrane przez karetki do szpitala.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Motocykl zderzył się z samochodem osobowym na ul. Węgierskiej! Jedna osoba w szpitalu [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód marki Mercedes jadąc drogą powiatową w kierunku Tropia zjechał z jezdni w przydrożny rów. Przodem pojazdu uderzył w słup telekomunikacyjny, uszkadzając go oraz zrywając linki. Samochód znajdował się częściowo w przydrożnym rowie, częściowo na jezdni (lewa tylna część pojazdu znajdowała się w powietrzu). Jak ustalono z relacji pasażera, na drogę wbiegło zwierzę, które kierowca chciał ominąć, po czym stracił panowanie nad pojazdem. Podróżowały nim dwie osoby. W chwili przybycia zastępu Straży Pożarnej pasażer znajdował się na poboczu drogi i uskarżał się na dolegliwości. Kierowca pozostawał w samochodzie z widocznymi obrażeniami. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca, odpięciu klem akumulatora w samochodzie osobowym oraz wstrzymaniu ruchu drogowego. Udzielono pomocy medycznej przez przybyłego wraz z zastępem OSP Rożnów lekarza. Obydwie osoby poszkodowane zostały zabrane przez karetki do szpitala – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Działania na miejscu zdarzenia w Tropiu prowadziły zastępy z: JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Rożnów oraz OSP Gródek nad Dunajcem, a trwały one prawie dwie godziny. Czynności dochodzeniowe natomiast wykonywał przybyły patrol Policji.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
drogaGródek nad DunajcemkaretkiposzkodowanerówsłupszpitalTropie
Comments (0)
Add Comment