Miał ponad 3,5 promila alkoholu! Policjant po służbie zabrał mu kluczyki

W niedzielę (10 marca) w miejscowości Zalesie w powiecie limanowskim funkcjonariusz Komisariatu Policji w Starym Sączu udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. 28-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Na szczęście nie doszło do tragedii.

 

Czytaj również: Uwaga! Trwają poszukiwania 32-letniego Piotra Morańdy z Grybowa [UDOSTĘPNIJ]

 

Czujność mł. asp. Jacka Uklei wracającego po służbie do domu wzbudziło nietypowe zachowanie kierowcy Opla, które wskazywało, że mężczyzna najprawdopodobniej prowadzi będąc pod wpływem alkoholu. Policjant postanowił udaremnić mu dalszą jazdę.

– W niedzielę (10 marca) ok. godz. 19:00, kiedy funkcjonariusz Komisariatu Policji w Starym Sączu wracał po służbie do domu, w miejscowości Zalesie w powiecie limanowskim zauważył pojazd osobowy, którego kierowca nie utrzymywał stałej prędkości oraz zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych kierujących i pieszych. Mł. asp. Jacek Ukleja wspólnie z krewnym, który podróżował w samochodzie tuż za nim, zatrzymali Opla Astrę – poinformowała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Podejrzenia policjanta okazały się słuszne, ponieważ, gdy podszedł do pojazdu zauważył, że kierowca mówi bełkotliwie i wyczuwalna jest od niego silna woń alkoholu. Funkcjonariusz wyjął kluczyki ze stacyjki, zabezpieczył dokumenty, a następnie wezwał Policję.

Patrol, który przybył na miejsce przebadał 28-latka i okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Dzięki postawie mł. asp. Jacka Uklei, jazda w stanie nietrzeźwości zakończy się dla mężczyzny „tylko” zarzutami i karą za popełnienie przestępstwa. Na szczęście 28-latek nie będzie miał na sumieniu ludzkiego życia.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Policja.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
kierowcakluczykipijanypolicjantpromilesamochódStary SączZalesiezarzuty
Comments (0)
Add Comment