Sądeccy uczniowie nareszcie „wolni”! Co planują na wakacje? [ZDJĘCIA]

Piątek (22 czerwca) to dla większości uczniów ostatni dzień w szkole, odbywają się wówczas uroczyste akademie, a wychowawcy poszczególnych klas wręczają świadectwa. Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Gimnazjum Nr 11 im. Adama Mickiewicza przy ul. Długosza w Nowym Sączu dla wszystkich było wyjątkowe, ponieważ rozpoczęło długo wyczekiwane wakacje.

 

Czytaj również: Miejskie zakończenie roku szkolnego w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

 

– Chodziłem do drugiej klasy, a po wakacjach będę uczniem trzeciej klasy gimnazjum. Oceny na świadectwie mam dobre i jestem zadowolony z wyników uzyskanych w ciągu całego roku szkolnego. Nie mam jeszcze konkretnych planów związanych z wakacjami, ale na pewno gdzieś się wybiorę. Może baseny? Jeszcze nie wiem. Uważam, że należy mi się ten wypoczynek – powiedział Piotr Rybiński z drugiej klasy Gimnazjum Nr 11 im. Adama Mickiewicza.

Zakończenie roku szkolnego niesie z sobą zwykle pozytywne emocje, ale niektórzy mogą być niezadowoleni z uzyskanych przez siebie wyników. Czy młodzież sądeckiego gimnazjum jest usatysfakcjonowana z osiągniętych rezultatów?

– Jestem średnio zadowolony z wyników na świadectwie szkolnym, a średnią ocen mam na poziomie 4.0 (mniej więcej). W trzeciej klasie czekają mnie egzaminy do szkoły średniej. Na wakacje być może pojadę nad polskie morze, nie dalej – powiedział Kacper Serafin z klasy drugiej Gimnazjum Nr 11 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sączu.

Wakacje to radosne świętowanie, a uczniowie mogą w tym czasie nabrać energii do dalszego kształcenia w kolejnym roku szkolnym. Niektórzy spędzają je w domu, inni wyjeżdżają do miejscowości turystycznych na terenie naszego kraju lub za granicę. Pomysłów jest wiele.

– Odebrałem świadectwo gimnazjalne, skończyłem drugą klasę. Jestem zadowolony z ocen, choć wiem, że stać mnie na więcej. Nauczyciele nie byli przychylni w tym roku niestety i bardzo ostro oceniali, ale ogólnie jestem usatysfakcjonowany z osiągniętych wyników. Średnią ocen uzyskałem powyżej 4.0, nie udało się zdobyć czerwonego paska, ale i tak uważam, że to świadectwo jest bardzo dobre. Być może wyjadę na Słowację na baseny – powiedział Mateusz Knapik z klasy drugiej Gimnazjum Nr 11 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sączu.

Zakończenie roku szkolnego to również okazja do ukłonów w stronę nauczycieli. Młodzież dziękuje wychowawcom za wkład w ich nauczanie. Jest to uwieńczenie pracy pedagogów.

– Uważam, że moje świadectwo jest bardzo fajne, a średnią ocen uzyskałem na poziome 4.5. Planuję przez cały lipiec przebywać w miejscu zamieszkania, a później wyjadę do Francji – powiedział Andrzej Urbanik z klasy drugiej Gimnazjum Nr 11 im. Adama Mickiewicza.

Uczniowie klas trzecich Gimnazjum Nr 11 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sączu odebrali swoje świadectwa już w czwartek (21 czerwca), natomiast zakończenie roku szkolnego pozostałych klas gimnazjalnych odbyło się w piątek (22 czerwca). Świadectwa odebrały również dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1, która ulokowana jest w tym samym budynku.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Adam MickiewiczDługoszagimnazjumklasyNowy Sączrokszkolnyuczniowiewakacjezakończenie
Comments (0)
Add Comment