Witaj słoneczna Hiszpanio! Uczennice z Koniuszowej z wizytą na Półwyspie Iberyjskim [ZDJĘCIA]

7 stycznia 2019 roku, w ramach projektu „Erasmus +” pod nazwą „What about your blue?”, dwie uczennice Szkoły Podstawowej imienia Generała Franciszka Gągora w Koniuszowej, wybrały się na trzydniową eskapadę do krainy flamenco oraz korridy.

 

Czytaj również: Uwaga! Będzie ślisko na drogach i chodnikach Sądecczyzny

 

 

Uczennice w osobach Joanny Szczygieł i Kamili Bugary wraz z opiekunami Edytą Bieniek i Eweliną Kociołek udały się w podróż do miejscowości Alcantarilla położonej na południu Hiszpanii. Podczas pobytu grupa uczestników nie mogła liczyć na nudę i brzydką pogodę. Szkoła goszcząca dołożyła wszelkich starań, aby w ciekawy sposób zorganizować im spędzony czas. Trzy dni pobytu upłynęły w niezwykle ciepłej i pełnej wzajemnych uprzejmości atmosferze. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zwiedzenia tamtejszej szkoły, miasta oraz okolicy. Udali się z wizytą do pana burmistrza, a także poznali zwyczaje i kulturę panującą w kraju. Mieli także okazję skorzystać z pięknej pogody, zaczerpnąć promyków ciepłego słońca oraz odbyć ekscytujący spacer plażą wzdłuż morza. Ogromne zainteresowanie wywołała możliwość skosztowania kuchni hiszpańskiej, w której potrawy znacząco różnią się od polskich.

 

 

Ważnym aspektem pobytu okazała się też możliwość obcowania z dziećmi z innych krajów, które również uczestniczyły w wycieczce. Dziewczęta świetnie dogadywały się po angielsku ze swoimi rówieśnikami z Turcji, Słowenii, Portugalii, Włoch, Łotwy i oczywiście Hiszpanii. Kontakt z uczniami oraz uczennicami z innych krajów oraz kultur, był dla nich niezwykłym przeżyciem.

 

 

Po trzech dniach nadszedł czas pożegnań i powrotu do domu. Wycieczka wywołała w uczennicach spore emocje i z pewnością zakorzeni się w ich pamięci na długi czas.

 

 

– Bardzo dziękuję Pani Edycie za podjęcie się funkcji szkolnego koordynatora projektu oraz  za duże zaangażowanie w jego realizację – podkreślił dyrektor placówki Jarosław Gliński, który zainicjował program „Erasmus” w prowadzonej przez siebie szkole.

Był to już szósty wyjazd, realizowany przez Szkołę Podstawową w Koniuszowej w ramach projektu „Erasmus +”.

 

Opr.: Marcin Cięciwa

Źródło i Fot.: Organizator

Komentarze Facebook
HiszpaniaKoniuszowaszkoła podstawowaSzkoła Podstawowa w Koniuszowejwyjazd
Comments (0)
Add Comment