miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nagrody Gospodarcze Województwa Małopolskiego przyznane! Wśród nagrodzonych Piwniczanka i Orlen

0 1 033

Po dwóch dniach pełnych interesujących paneli, dyskusji oraz nawiązywania relacji czas na Wieczór Małopolski – wydarzenie, podczas którego zostali wyróżnieni Nagrodą Gospodarczą Województwa Małopolskiego wybitni przedsiębiorcy i liderzy, przyczyniający się do gospodarczego rozwoju naszego regionu. Nagroda ta, to nie tylko wyraz uznania dla dorobku oraz sukcesów biznesowych, ale także dowód na to, że w Małopolsce nie brakuje przedsiębiorców gotowych podejmować rynkowe wyzwania i konkurować na rynku globalnym.

Czytaj również: Trochę to trwało, ale MAMY TO! Łącznik obwodnic Nowego Sącza oddany do użytkowania

– Szanowni Goście, dzisiejsza gala jest okazją do uhonorowania tych, którzy przyczynili się do wzrostu naszej gospodarki, kreując innowacyjne produkty i technologiczne rozwiązania i tym samym zmieniając naszą rzeczywistość na lepsze. Należy podkreślić też efektywne działania zaradcze podejmowane przez przedsiębiorców w pandemii Covid-19, np. w zakresie ochrony miejsc pracy czy działań prospołecznych – zainaugurował galę Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Nagroda Gospodarcza jest nie tylko wyróżnieniem dla zarządzających i ich firm, ale także okazją do refleksji nad wspólnym celem – budową silnej i zrównoważonej gospodarki. Celem regionu jest dążenie do rozwoju, który uwzględnia nie tylko kwestie ekonomiczne, ale także społeczne i środowiskowe o długotrwałym i pozytywnym wpływ na społeczeństwo.

– Wręczenie tej honorowej Nagrody Gospodarczej nie byłoby możliwe bez zaangażowania i pracy naszej Kapituły, która dokładnie przeanalizowała wszystkie wnioski i wybrała tegorocznych nominowanych oraz laureatów w czterech kategoriach. Dziękuję członkom Małopolskiej Rady Gospodarczej za ich trud i zaangażowanie w ten proces – kontynuował marszałek.

Dzięki pracy, pasji i determinacji poszczególnych przedsiębiorców oraz sprzyjającym warunkom zewnętrznym nasze województwo jest miejscem, w którym marzenia stają się rzeczywistością. Potwierdza to wyróżnienie specjalne jakie otrzymała Małopolska od Komitetu Regionów UE w konkursie Europejski Region Przedsiębiorczości 2024. Wyróżnienie to jest znaczącym osiągnięciem i dowodem na to, że nasz region posiada przyszłościową wizje rozwoju która ma pozytywny wpływ na lokalną i europejską gospodarkę – dodał włodarz Małopolski.

Gratulując laureatom osiągnięć Marszałek Witold Kozłowski zaznaczył, że włożone wysiłki, zaangażowanie i determinacja są inspiracją dla wszystkich przedsiębiorców. Dzięki temu województwo rozwija się i przyciąga uwagę jako miejsce dynamicznego rozwoju gospodarczego, a działania, które podejmowali laureaci zmieniają region i odważnie kształtują jego przyszłość.

Śmiało mogę powiedzieć, że w Małopolsce istnieją dogodne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości, co sprawia, że aspiracje biznesowe mają tu szansę na udane urzeczywistnienie – zakończył wystąpienie Witold Kozłowski.

Wręczając nagrodę specjalną Marszałek wyraził ogromną wdzięczność i podziękowania wobec firmy, która przez lata stała się jednym z najważniejszych symboli polskiej przedsiębiorczości, innowacyjności i zaangażowania społecznego. Jako strategiczny koncern obecna jest również w Małopolsce, aktywnie oddziaływując na jej rozwój. Warto zaznaczyć, że struktura organizacyjna firmy cały czas ewoluuje, a spółki-córki zlokalizowane w regionie obejmują zróżnicowane obszary działalności, wzmacniając pozycję gospodarczą naszego regionu.

Włodarz Małopolski podkreślił, że Orlen S.A. to lider transformacji energetycznej w Europie Środkowej, odpowiedzialnie myślący o przyszłość, dbający o zrównoważony rozwój i ograniczający wpływ na zmiany klimatyczne.

Orlen S.A. to nie tylko jedna z największych i najważniejszych firm w Polsce, ale także jeden z liderów branży naftowej i energetycznej w tej części świata. Od momentu swojego powstania firma ta stała się symbolem polskiej przedsiębiorczości i determinacji. Firma ta działa w wielu obszarach, które przyczyniają się do zwiększenia potencjału gospodarczego i strategicznego znaczenia polskiej marki.

Wręczając wyróżnienie specjalne firmie Susuł and Strama Architekci z Oświęcimia. Marszałek Województwa podkreślił, że to wyjątkowy akt uznania dla tych, którzy nie tylko osiągają znaczące sukcesy, ale również wykazują się poświęceniem, oddaniem oraz pasją w swoich działaniach. Jest to także dowód na to, że doceniamy wysiłek, jaki wkładają w to, co robią oraz wpływ, jaki mają na innych.

Jesteście dumnym aktywem naszego regionu. To wyróżnienie to nie tylko nagroda za przeszłość. To także zachęta do kontynuowania Państwa działalności i dalszego rozwoju. Jestem przekonany że dzięki Państwa projektom, nasze województwo zyskało nowe ikony architektoniczne, które inspirują i przyciągają uwagę. Zdolność Państwa firmy do łączenia funkcjonalności, estetyki oraz zrównoważonych rozwiązań sprawiła, że regionalne miejsca publiczne i obiekty użyteczności publicznej stały się nie tylko bardziej atrakcyjne, ale także bardziej efektywne i przyjazne dla mieszkańców – podkreślił Witold Kozłowski.

Nominowani do Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego 2023:

W kategorii mikroprzedsiębiorca nominowani byli:

 • Hexja Composites Sp z o.o. sp. k.
 • Susuł& Strama Architekci Sp z o.o.
 • FOLK DeSIGN Aneta Larysa Knap

Laureatem nagrody została Hexja Composites Sp z o.o. sp. k.

 

W kategorii mały przedsiębiorca nominowani byli:

 • BANAT Mariusz Banat
 • MATSEN Damian Bargieł
 • Magi s.c. M. Zdebska A. Gomułka

Laureatem zostali BANAT Mariusz Banat i MATSEN Damian Bargieł.

 

W kategorii średni przedsiębiorca nominowani byli:

 • ELPLC
 • Piwniczanka Spółdzielnia Pracy
 • Sekpol Jan Kowal Sp.j.

Nagrodę otrzymali: ELPLC i Piwniczanka Spółdzielnia Pracy.

 

W kategorii duży przedsiębiorca nominowani byli:

 • Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
 • Rockfin Sp. z o.o. Oddział Gorlice
 • Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A.

Laureatem została Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

Nagrodę specjalną otrzymał Orlen S.A.

Wyróżnienie specjalne otrzymała firma Susuł & Strama Architekci z Oświęcimia.

Źródło i fot.: UMWM

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź