miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Praca dla opiekunek osób starszych w Niemczech a opieka w Niemczech

1 478

 

Liczba ofert pracy w opiece w Niemczech dla polskich kobiet rośnie, a przyczynia się do tego kilka kwestii. Po pierwsze, nasi zachodni sąsiedzi są obecnie najszybciej starzejącym się społeczeństwem w Europie, co oznacza, że liczba seniorów znacznie przewyższa liczbę młodych, którzy mogliby się nimi opiekować. Po drugie, usługi polskiej opiekunki są dla przeciętnego niemieckiego obywatela najkorzystniejszymi ze wszystkich lokalnych możliwości, zwłaszcza od domu opieki. Po trzecie, niemieckie rodziny obawiają się umieszczać seniora w domu opieki z powodu obawy przed zarażeniem koronawirusem.

Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech: czy to się opłaca?
Mimo tego, że dla niemieckiej rodziny świadczenia polskiej opiekunki są wyjątkowo tanie, dla polskiego pracownika są wyjątkowo atrakcyjne. Wynagrodzenie jest oczywiście zależne od rodzaju zlecenia i poziomu języka, ale średnio sięgają ok. 6-7 tys. zł netto na miesiąc.

Jeśli nie znasz języka, nie musi to być powód do rezygnacji z podjęcia zawodu. Starsze osoby nie oczekują od swojej opiekunki formułowania skomplikowanych opowieści. W zupełności wystarczy znajomość prostych zwrotów, by zakomunikować daną czynność lub by porozumieć się z rodziną podopiecznego. Dodatkowo w niepewnych sytuacjach zawsze możesz skontaktować się z Pogotowiem Języka Niemieckiego lub koordynatorem – takie dogodności oferuje agencja opiekunek Veritas. Firma posiada również na stronie lekcje języka niemieckiego, a zainteresowanym współpracą opiekunkom zapewnia transport na miejsce zlecenia oraz umowę w całości po polsku.

Zastanawiasz się, czy powinnaś zatrudnić się jako opiekunka osób starszych Niemcy? Zawsze możesz skontaktować się z agencją Veritas. Firma niezobowiązująco odpowie na wszystkie Twoje pytania i zaproponuje najodpowiedniejszą dla Ciebie ofertę pracy w opiece w Niemczech.

Oferty pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Małgoska pisze

    Jedny minus to taki że się jest daleko od domu, ale kasa jest dobra . Pracuje jako opiekunka w laxo care i wiem co mówię. Na początku nie znałam języka a teraz już mam zaawansowany poziom. W Pl tyle bym nie zrobiła co tu.

Zostaw odpowiedź