miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ta ekipa nie próżnuje! Reaktywują kolejną kultową restaurację w Nowym Sączu – Karczmę Galicyjską

2 19 442

Udało się! Karczma na Miasteczku Galicyjskim zyskała nowego najemcę. Po dwóch nieudanych próbach, trzeci przetarg na dzierżawcę został rozstrzygnięty. Znalazła się WIĘC firma, która przejmie i reaktywuje kolejny obiekt na Sądecczyźnie: karczmę, hotel oraz kawiarnię (z wyposażeniem). Infrastrukturą zajmie się GRUPA NOVO, znana na sądeckim rynku gastronomicznym od lat.

Czytaj również: I Komunia Święta w Novo.Sądeckiej? Nie czekaj, rezerwuj termin

– Planujemy zmiany. Musimy je wprowadzić. Mamy w tym doświadczenie. Reaktywowaliśmy lokale w Nowym Sącz oraz Kamionce Wielkiej. Wznowimy działalność Karczmy Galicyjskiej i usług hotelarskich już za kilka tygodni. Najpóźniej będzie to 1 maja. To dzień uznawany jest za początek sezonu turystycznego – mówi w rozmowie z miastoNS.pl Tomasz Florek, współwłaściciel GRUPY NOVO.

Przypomnijmy, Muzeum Ziemi Sądeckiej wydzierżawiło hotel działający na trzecim piętrze ratusza, kawiarnię na parterze oraz karczmę z pokojami gościnnymi na poddaszu – łącznie to ponad 1000 m kw. powierzchni użytkowej. Koszt miesięcznej dzierżawy to 13 830 zł netto. Do tego dochodzą koszty stałe związane z prowadzeniem działalności (media, pracownicy, infrastruktura).

Czytaj również: Robot – kelner w Nowym Sączu! Poznaj NOVUSIA – przyszłość gastronomii

GRUPA NOVO ma spore doświadczenie w reaktywacji obiektów gastronomicznych na Sądecczyźnie. Warto zaznaczyć, że od lat prowadzą w Kamionce Wielkiej restaurację Florencja Resto & Bankiet (wcześniej była tam kultowa restauracja, pod nazwą Łowiecka). Kolejno przejęli stary Biznes Club, mieszczący się przy ul. Zielonej w Nowym Sączu. Doskonale prosperuje tam teraz Novo.Sądecka. Kolejnym sukcesem było stworzenie w Zespole Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu szkolnej restauracji Novo.school food & shop (wcześniej była tam zwykła stołówka szkolna).

Wszystko wskazuje więc na to, że Miasteczko Galicyjskie i mieszcząca się tam Karczma Galicyjska pod przywództwem GRUPY NOVO odzyska renomę, zwiększając ruch turystyczny w tej okolicy. Trzymamy kciuki!

GRUPA NOVO i jej współwłaściciele. Od lewej Beata Kmak, Tomasz Florek i Katarzyna Florek

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Anonim pisze

    Wspaniałe,ale żeby też tam urządzali dancingi dla seniorów..bo Nowy Sącz i Limanowa ..śpią..nic nie ma na wesoło dla osób starszych.

  2. Pront pisze

    Stare baby pradem !!!!

Zostaw odpowiedź