miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wyższość kebabu nad innymi fast foodami

0 942

Chociaż kebab, tak jak inne fast foody, serwowany jest zazwyczaj z ulicznych budek to przewyższa on inne potrawy w tej kategorii. Może się wydawać, że wszędzie są podobne składniki no, bo np. w hamburgerze i kebabie mamy mięso, surówki i sosy. Jednak to tylko pozory, a wszelkie Wasze wątpliwości rozwieje poniższy tekst.

Kebab ma wiele zalet, ale skupmy się na kilku. Po pierwsze kebab to:

  • Mięso wysokiej, jakości. Na pionowe rożno zazwyczaj trafia baranina, wołowina, jagnięcina lub drób. Nigdy nie spotkamy się z wieprzowiną, a jeżeli tak będzie to lepiej omijać lokal serwujący kebab w tej wersji. Poza tym mięso pieczone na rożnie jest znacznie zdrowsze niż na patelni, gdyż odbywa się bez dodatku tłuszczu. A co za tym idzie nie musimy się obawiać, że płynie on na kształt naszej sylwetki.
  • Kebab to oczywiście duża porcja mięsa, jednak ważną rolę odgrywają tam także warzywa. Papryka, pomidory, sałata, ogórki i wiele innych, których nie znajdziemy np. w hot dogu a jeżeli już są to na pewno nie w takiej ilości. Głównym tego powodem jest budowa kebabu, który jest w stanie pomieścić znacznie większą ilość dodatków. Dzięki warzywom łatwiej strawimy całe danie oraz dostarczymy sobie wartościowych składników odżywczych.
  • Kolejną rzeczą, dzięki której kebab góruje nad resztą fast foodów jest 100% zaspokajanie głodu. Zapewne wiele razy mieliście tak, że po zjedzeniu jednego hamburgera czy też hot-doga, głód wracał za pół godziny i znowu musieliście szukać czegoś by go zaspokoić. Chlebek lawasz czy też pita, w której serwowany jest kebab jest znacznie bardziej sycący niż puchata bułka do hamburgera. Czasem kebab ciężko dojeść do końca, w przypadku reszty fast foodów to się raczej nie zdarza.

To są główne powody, lecz każdy wielbiciel kebabu na pewno wymieni ich znacznie więcej. Swoje ulubione danie kuchni tureckiej możesz zamówić w Nowym Sączu z Berlin Doner Kebab lub innej restauracji serwującej ten przysmak. Online zrobisz to poprzez stronę PizzaPortal.pl

Mat. Prom.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź