miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zakończyło się Krynica Forum 2023

1 1 741

Za nami ostatni dzień konferencji „Krynica Forum 2023 Empowering the Region”. W dniach od 13 do 15 września perła małopolskich uzdrowisk była miejscem interesujących debat i rozmów, inspirującego i owocnego dialogu o najważniejszych tematach społeczno-gospodarczych, miejscem spotkań prezydentów Polski i Litwy oraz Premiera Korei oraz gości zaproszonych z Ukrainy. Organizatorem Forum było Stowarzyszenie Instytut Kościuszki. Województwo Małopolskie było Partnerem Głównym tego wydarzenia.

Czytaj również: Święci Małopolski – wyjątkowy koncert w Nowym Sączu

Do udziału w dyskusjach zaproszenie przyjęli eksperci, naukowcy, politycy, członkowie rządu i samorządów. Wśród gości specjalnych znaleźli się m.in. Prezydent RP Andrzej Duda, który objął patronatem to wydarzenie, Prezydent Litwy Gitanas Nauseda, Premier Republiki Korei Han Duck – soo i były prezydent Słowenii Borut Pahor.

– Cieszę się, że Województwo Małopolskie mogło być Partnerem Głównym Krynica Forum 2023. Nie mam wątpliwości, że służyło ono znakomicie wzmocnieniu wizerunku Małopolski, jako miejsca poważnej, różnorodnej i jak najszerszej debaty o problemach i wyzwaniach, jakie stawiają przed nami dzisiejsze czasy. Krynica – Zdrój – która od ponad trzech dekad gości wydarzenia ekonomiczne wysokiej rangi – to doskonałe miejsce, aby to pokazywać – mówi marszałek Witold Kozłowski.

– Myślę, że już teraz, kiedy kończy się tegoroczne Krynica Forum, możemy wszystkich Państwa, zaprosić na jego przyszłoroczną edycję. Świat zawsze potrzebował rozmowy, dialogu i pokojowej wymiany poglądów. Dzisiaj wszyscy jesteśmy świadomi, że ta potrzeba stała się szczególnie silna. Wierzę, że marka krynickiego Forum będzie się stale umacniać i trwale zapisze się w kalendarzu wydarzeń gospodarczych gospodarczych o europejskim znaczeniu. Do zobaczenia za rok! – dodaje marszałek Małopolski.

Program Krynica Forum 2023 obejmował blisko 100 paneli dyskusyjnych, które odbywały się w ramach siedmiu ścieżek programowych. Rozmowy i debaty koncentrowały się wokół bezpieczeństwa strategicznego, bezpieczeństwa energetycznego, bezpieczeństwa klimatycznego, Ukrainy – wsparcia, współpracy i odbudowy, a także biznesu i gospodarki i najbliższej przyszłości.

Głównymi tematami dyskusji były: nowoczesne technologie wojenne, cyberbezpieczeństwo, rola Sojuszu Północnoatlantyckiego w regionie, suwerenność energetyczna, energia jądrowa, łańcuchy dostaw, czy wpływ wojny na stanowisko Europy w sprawie neutralności klimatycznej.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia było Forum Koreańsko-Polskie, podczas którego przedstawiciele firm koreańskich oraz polskich rozmawiali o wspólnych inicjatywach biznesowych w obszarze energetyki atomowej i przemyśle zbrojeniowym.

Źródło: UMWM

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Pytanie pisze

    Ten na środku to kto to ??

Zostaw odpowiedź