miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dlaczego warto kupić porządną kamerę internetową?

0 466

Ważny sprzęt w domowym biurze czy urządzenie, które pozwala zachować namiastkę charakteru spotkań sprzed pandemii? Sprawdź, dlaczego warto mieć w domu dobrą kamerę internetową.

Kiedy używać kamery internetowej w domu?

Spotkania z bliskimi i rozmowy biznesowe to momenty, kiedy kamera internetowa sprawdza się doskonale, i to nie tylko w domowym biurze. Okres pandemii wyraźnie pokazał, że wiele sytuacji, w których bierzemy udział na co dzień jako pracownicy, przyjaciele, rodzice czy krewni, może przenieść się do świata wirtualnego. Nie inaczej jest ze spotkaniami, które dotychczas odbywały się twarzą w twarz w świecie rzeczywistym.

Możesz używać kamery internetowej wbudowanej w sprzęt, który masz już w domu. Wywiadówka pierwszoklasisty przez kamerkę w smartfonie albo kamera w laptopie umożliwiająca udział w szkoleniach, studiach podyplomowych prowadzonych w trybie on-line czy e-lekcjach to w zasadzie codzienność.

Skoro spotkania przeniosły się do wirtualnego świata, warto zainwestować w sprzęt, który możliwie najwierniej oddaje rzeczywistość. Kamera wbudowana w urządzenia ma jedynie podstawowe funkcje, dlatego jeśli szukasz profesjonalnego sprzętu do nagrań wideo, koniecznie wybierz porządną kamerę internetową.

Jaka kamera internetowa będzie dla Ciebie najlepsza?

Koszt zakupu kamery do rozmawiania przez Internet waha się od około 100 zł do nawet kilku tysięcy złotych. Nie trudno zatem domyślić się, że cena urządzenia zależy przede wszystkim od parametrów. Wszystkie kamery internetowe z Media Expert znajdziesz pod tym linkiem: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/kamery-internetowe. Na jakie funkcje kamery internetowej zwrócić uwagę?

  1. Jakość obrazu. Najtańsze modele nagrywają obraz HD, a jakość rośnie wraz z ceną: lepsze jest Full HD, a zdecydowanie najlepsza nowoczesna technologia 4K.
  2. Jakość dźwięku. Podobnie jak w przypadku obrazu, tutaj także widać wyraźne różnice. Mikrofon monofoniczny ustępuje miejsca stereofonicznemu, w który wyposażono modele ze średniej półki. Z kolei najlepszy jest mikrofon kierunkowy. Warto sprawdzić także, czy urządzenie ma funkcję redukcji szumu, który w połączeniu z dźwiękiem nagrywanym w wysokiej jakości da wyjątkowy efekt czystej fonii.
  3. Płynny obraz. Zadowalająca jest częstotliwość odświeżania obrazu na poziomie co najmniej 30 klatek na sekundę. Oczywiście im ta wartość wyższa, tym lepiej. Do codziennego rozmawiania najlepsze jest odświeżanie obrazu na poziomie 60 klatek na sekundę.
  4. Ostrość nagrania. Szukając kamery internetowej, znajdziesz modele z trzema rodzajami manipulowania wyrazistością nagrywania. Pierwszy to autofokus, który automatycznie wyostrza obiekt pośrodku i dostraja ostrość do tego, czy przybliżasz się, czy oddalasz od kamery. Drugim jest możliwość samodzielnej regulacji ostrości (tzw. manual), który jest idealny dla osób doświadczonych w pracy przed kamerą internetową. Ostatni rodzaj w ogóle nie dostosowuje się do zmieniającego się obrazu (ani manualnie, ani automatycznie). Warto jednak wiedzieć, iż focus free sprawia, że im obiekty znajdują się bliżej kamery, tym są mniej wyraźne.

Co jeszcze wpływa na jakość wideorozmowy przez kamerę internetową?

Kiedy spośród wielu porządnych kamer internetowych wybrałeś swoich faworytów, pomyśl jeszcze o odpowiednim sposobie montażu. Niektóre modele przyczepia się do komputera za pomocą klipsa, część ma z kolei płaską podkładkę, idealną na biurko albo stół. Z łatwością znajdziesz także sprzęt z mocowaniem hybrydowym ‒ jednocześnie płaskim i na urządzenia.

Pamiętaj jeszcze o kilku kwestiach. Ważne jest nie tylko, jak Ciebie słyszą, ale też jak Ty słyszysz rozmówców, dlatego postaw na dobre głośniki do komputera (znajdziesz je tutaj: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/glosniki-komputerowe). Żadna rozmowa przez Internet nie będzie owocna bez stabilnego połączenia, które zapewnić może m.in. router czy karta sieciowa (np. jedna z tych: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/karty-sieciowe). Kiedy rozmawiasz w sprawach zawodowych, znajdź w domu kawałek pustej lub neutralnie ozdobionej ściany. Możesz także wykorzystać specjalne „tapety”, które zasłonią otaczający Cię obraz ‒ są dostępne w najpopularniejszych aplikacjach do rozmów wideo on-line.

mat. informacyjno-promocyjny
fot. pixabay.com

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź