miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Historyczna liczba studentów WSB-NLU. Blisko 4000 osób kształci się na nowosądeckiej uczelni

0 3 324

Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu to jedna z najstarszych i najbardziej docenianych w Polsce uczelni niepublicznych. Jako pierwsza w kraju wprowadziła także indeks elektroniczny już w 2001 r., a w kolejnych latach stała się prekursorem nauczania online w Polsce. W tym roku, uczelnia osiągnęła niebywały sukces podczas letniej rekrutacji, zdobywając liczbę studentów przewyższającą tą z najlepszych czasów WSB-NLU.

Rekrutacja uzupełniająca na WSB-NLU – pobito rekord!
Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu zakończyła dodatkową rekrutację na semestr letni. Finalnie pozyskano ponad 850 nowych studentów, a w porównaniu do rekrutacji uzupełniającej LATO 2020, w tym roku WSB-NLU uzyskało wzrost o 98,4%! Jak rozkłada się liczba osób na poszczególnych kierunkach?

  • Psychologia (jednolite studia magisterskie): 231 osób,
  • Zarządzanie I stopnia: 89 osób,
  • Zarządzanie II stopnia: 148 osób,
  • Informatyka (studia inżynierskie): 107 osób,
  • Studia podyplomowe: 278 osó

Od 2017 r. WSB-NLU cieszy się niesłabnącą popularnością wśród przyszłych studentów. Obecne rekrutacje sprawiają, że aktualnie uczelnia ma blisko 4000 studentów oraz słuchaczy studiów podyplomowych, co powoduje, że aktualnie uczelnia ma więcej studentów niż kiedykolwiek.

Uczelnia już w styczniu mogła spodziewać się bardzo dobrego wyniku rekrutacji. Pod koniec miesiąca, na stronie internetowej WSB-NLU pojawił się ważny komunikat Rektora, dr. Dariusza Woźniaka, który ogłosił: „W celu utrzymania wysokiego poziomu kształcenia oraz standardów programowych, a także zważając na liczebność studentów w grupach, jesteśmy zmuszeni do zamknięcia zapisów na kierunki studiów podyplomowych takich jak „Zarządzanie Kapitałem Ludzkim” oraz „Zamówienia Publiczne”. Natomiast na „Przygotowanie Pedagogiczne do Zawodu Nauczyciela” pozostały 3 wolne miejsca”.

Innowacyjne podejście do nauczania, czyli recepta na sukces WSB-NLU
Od kilku lat Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University jest prekursorem w nauczaniu zdalnym dlatego gdy nadeszły czasy pandemii reorganizacja dydaktyki i obsługi administracyjnej studentów zajęła jej zaledwie kilka godzin. Studenci mają tutaj możliwość korzystać z dedykowanego systemu informatycznego pn. Cloud Academy™, który pozwala na uczestnictwo w zajęciach z dowolnego miejsca na ziemi. To ogromna szansa dla osób, które chcą łączyć pracę oraz naukę, mają małe dzieci lub nie miałyby możliwości studiowania z uwagi na np. niepełnosprawność ruchową. Dla studentów, którzy nie mogą z różnych powodów uczestniczyć na zajęciach online, które są transmitowane w czasie rzeczywistym, CloudA™ ma bardzo przydatną funkcjonalność  – wszystkie wykłady można w dogodnym czasie odtworzyć w trybie Offline – co szczególnie doceniają studenci przed sesją, kiedy można wszystko jeszcze raz na spokojnie powtórzyć.

Studenci doceniają WSB-NLU m.in. za innowacyjne podejście do nauczania. Tutaj program nie jest określony z góry na wiele lat. Kadra dydaktyczna składa się w dużej mierze z praktyków w danej dziedzinie, którzy przekazują studentom nie tylko wiedzę książkową, ale przede wszystkim cenniejsze umiejętności praktyczne i know-how zawodu.

Dzięki współpracy z pracodawcami program nauczania WSB-NLU jest nieustannie aktualizowany i dostosowywany do wymogów rynku pracy. Uwzględniane są potrzeby pracodawców, dzięki czemu studenci, którzy ukończyli WSB-NLU bez trudu znajdują swoje miejsce w największych firmach nie tylko w Polsce.

Najlepszy wynik rekrutacji od 10 lat
Zmiana polityki jakości kształcenia, dopasowanie programów do aktualnych trendów gospodarczych oraz wysoki poziom obsługi studentów i kandydatów to tylko jedne z wielu czynników, wpływających na wybór uczelni przez przyszłych studentów.

W 2017 r. uczelnia przygotowała strategię rozwoju na kolejne lata, aż do 2025 r. Okazuje się, że na najbliższym Senacie Uczelni konieczne będzie podjęcie przez władze uczelnie decyzji, co do nowego planu działania na najbliższy czas. Wzrost liczebności studentów (przekraczający ten z  najlepszych czasów WSB-NLU) zaplanowany był na 2025 r., tymczasem zakładany wynik udało się osiągnąć już w 2021 r. Czas więc na wyznaczenie kolejnych celów!

Kolejna rekrutacja na WSB-NLU rozpocznie już 15 kwietnia 2021 r. Jeśli chcesz zasilić szeregi tej wyjątkowej Uczelni – warto się śpieszyć! WSB-NLU z każdym semestrem zyskuje na popularności, więc o miejsca na wymarzonym kierunku może być niebawem trudno!

Całą ofertę dydaktyczną WSB-NLU możesz poznać na stronie https://www.wsb-nlu.edu.pl/

fot.: Klaudia Kulak

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź