miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejki w Galerii Sandecja. Od soboty centra handlowe znów czynne

0 1 456

Pod galeriami i centrami handlowymi w Nowym Sączu panował w sobotę duży ruch. Placówki handlowe znów mogą działać, zachowując reżim sanitarny. Przez kilka ostatnich tygodni galerie handlowe świeciły pustkami. Zgodnie z rozporządzeniem rządu gdy nastąpił lawinowy wzrost zakażeń koronawirusem.

 

Czytaj również: Otwarcie Sezonu Zimowego 2020/2021 na Słotwinach Arena!

 

7 listopada zamknięte zostały niemal wszystkie sklepy z wyłączeniem m.in. aptek, drogerii, sklepów spożywczych. Zakaz miał obowiązywać do 29 listopada z możliwością przedłużenia.

Nie jestem przekonana do zakupów przez internet i dlatego wybieram się na zakupy do punktów stacjonarnych. Sobota mam dodatkowo wolną od pracy, więc idealnie się składa – powiedziała 36-letnia Kinga, klientka Galerii Sandecja.

Galerie handlowe znów otwarte
Ale cała branża apelowała, że brak klientów w przedświątecznym okresie oznacza dla niej gigantyczne straty. Ostatecznie rząd poluzował restrykcje już od soboty, 28 listopada.

Obowiązują jednak ścisłe limity osób, które mogą jednocześnie przebywać w danym sklepie. Na 15 metrach kwadratowych może przebywać maksymalnie jeden klient. W dalszym ciągu należy zakrywać usta i nos.

Kolejki pod galeriami
To, jak bardzo na otwarcie galerii czekali Polacy, widać po ruchu, jaki panował w okolicach nowosądeckich Galerii Sandecja, Trzy Korony, Gołąbkowice, Europa Plaza II. Jak donoszą internauci, klienci tłumnie ruszyli także do sklepów meblowych. Pod sklepami Agata Meble ustawiały się kolejki chętnych na kupno nowego wyposażenia domu.

Wytężony ruch pod galeriami będzie panował także w przyszły weekend, gdy przypadają Mikołajki. Sejm podjął decyzję, że niedziela, 6 grudnia ma być jednak handlową, ale musi się na to jeszcze zgodzić Senat i prezydent.

fot. archiwum, facebook

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź