miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowa grupa biznesowa w Sączu

BNI coraz popularniejsze w regionie

2 1 989

W nowosądeckim hotelu Ibis miało miejsce powstanie kolejnej grupy biznesowej – BNI Galicja. To już drugi odział tego typu organizacji skupiającej przedsiębiorców z całej Sądecczyzny. Na inauguracyjnym spotkaniu uczestniczyła przeszło setka makro i mikro-przedsiębiorców.

BNI jest największą organizacją rekomendacji biznesowych na świecie. Od prawie 33 lat przedsiębiorcy z całego świata zobowiązują się dostarczać wysokiej jakości usługi oraz budować zaufanie i wartościowe relacje biznesowe. Istotą BNI jest przekazywanie profesjonalnych rekomendacji, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w biznesie oraz rozbudowywanie sieci kontaktów o potencjalnych partnerów biznesowych, inwestorów i podwykonawców. BNI swój rozwój zawdzięcza ponad 277 000 członków w 79 krajach.

BNI opiera się na siedmiu kluczowych wartościach, którymi każdy z członków, Dyrektorów i Ambasadorów organizacji powinien kierować się w biznesie:

 • Filozofii Givers Gain – Dający dostaje,
 • Budowaniu trwałych relacji,
 • Treningu i edukacji,
 • Tradycji i innowacji,
 • Pozytywnym nastawieniu,
 • Docenianiu pracy innych,
 • Odpowiedzialności w biznesie.

BNI Galicja przypomina grupę handlowców pracujących dla siebie nawzajem. Każdy pomaga pozostałym członkom grupy w zdobywaniu wartościowych zleceń. Aby móc maksymalnie wykorzystać potencjał tego mechanizmu, przedsiębiorcy działający w organizacji uczestniczą w szkoleniach wewnętrznych.

Grupą kieruje zarząd w osobach: Daniel Martuszewski – prezes, Grzegorz Błaszczyk – vice prezes, Viola Józefowska – sekretarz oraz dwóch dyrektorów: asystujący – Michał Gąsior i regionalny Dorota Jarosik. W grupie funkcjonują powerteamy podzielone na branże: powerteam reklamowy, prawno-finansowy, wsparcia biznesu oraz budowlany. W każdym teamie znajdują się przedsiębiorcy danych branż.

W spotkaniu licznie uczestniczyli przedstawiciele świata biznesu, polityki oraz wolontariatu. Dodajmy, że grupa BNI Galicja to druga tego typu w Nowym Sączu. Pierwszą jest BNI Sandecja, która w sierpniu świętowała swoją pierwszą rocznicę funkcjonowania na sądeckim rynku. Wartość zleceń z rekomendacji BNI Polska w 2017 roku przekroczyła kwotę 277 milionów złotych.

Rafał Kmak
fot. Rafał Kmak

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
 1. Krystyna pisze

  Ciekawie się zapowiada – jak 2 lata wytrzymają to wróże im sukces. BNI Sandecja podupada i widzę szanse w tej grupie dla lokalnych przedsiębiorców!

  1. Adrian pisze

   Ktoś tu jest słabo poinformowany, bo Sandecja ma się bardzo dobrze i stawia przede wszystkim na jakość, a nie na ilość. Coraz więcej konkretnych firm chce do niej dołączyć.
   Galicja ma wiele przed sobą i wiele różnych sytuacji przed nią.

Zostaw odpowiedź