miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Potrzebujesz najtańszego OC? Taniej niż w internecie nie będzie

1 130

Średnio 1000 zł kosztuje obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Szukasz znacznie tańszej opcji? Swoje kroki skieruj w stronę internetu – właśnie tutaj znajdziesz atrakcyjne oferty, dzięki którym zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych.

Oferty towarzystw ubezpieczeniowych znacząco się różnią, co jest spowodowane m.in. nieco innym sposobem szacowania ryzyka w odniesieniu do konkretnego kierowcy. Dlatego wiele osób udaje się do tzw. multiagencji. Chociaż takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo czasu, nie zawsze przynosi oszczędności w postaci gotówki. Z pomocą przychodzą serwisy porównywarkowe – korzystając z szybkiego i prostego kalkulatora OC firmy Rankomat.pl, możesz wybrać tanią polisę.

Od czego zależy wysokość składki? 
Cena obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego zależy od kilku czynników. Stanowią one podstawę do szacowania ryzyka związanego z konkretnym ubezpieczającym. Główną rolę w tym zakresie odgrywają m.in. takie parametry jak:

 • wiek kierowcy,
 • data nabycia uprawnień do kierowania pojazdami,
 • miejsce zamieszkania,
 • rocznik samochodu,
 • marka i model pojazdu,
 • pojemność silnika.

Znaczenie ma także historia szkodowości, tj. wysokość przyznanych zniżek za każde 12 miesięcy bez odnotowanego zdarzenia drogowego, w którym kierowca uczestniczył jako sprawca.

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie? 
O ile doświadczeni kierowcy mogą liczyć na dość przystępne ceny polisy, o tyle tanie OC dla młodego kierowcy brzmi niczym oksymoron. Wystarczy jednak odpowiednio podejść do wyszukiwania atrakcyjnych ubezpieczeń, by móc sporo zaoszczędzić.

Jeżeli chcesz dotrzeć do najkorzystniejszych ofert OC:

 • nie ograniczaj się do propozycji przygotowanej przez dotychczasowego ubezpieczyciela,
 • porównaj konkurencyjne towarzystwa ubezpieczeniowe.

Skorzystaj przy tym z internetowego kalkulatora, który pomoże oszacować wysokość składki u kilku ubezpieczycieli jednocześnie. Wystarczy, że podasz najważniejsze dane wymagane przez formularz – zajmie to zaledwie kilka minut. Po jego wypełnieniu w ciągu kilkunastu sekund otrzymasz informację zwrotną. Szybko przekonasz się, że różnice w proponowanych składkach mogą wynieść co najmniej kilkaset złotych.

 Musisz jednak pamiętać, że kalkulacja w żaden sposób nie jest zobowiązująca. Nie jest też ofertą wiążącą, dlatego nie możesz mieć roszczeń przy podpisywaniu faktycznej umowy. Wszystko bowiem zależy od tego, jak bardzo wiarygodne dane podałeś w formularzu. Jeśli są prawdziwe, wówczas wysokość składki zaproponowana przez ubezpieczyciela będzie zbliżona do otrzymanej kalkulacji.

Art. sponsorowany

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
 1. Katarzyna pisze

  Dobrym sposobem na tanie OC dla młodego kierowcy jest także współwłasność auta z doświadczoną osobą. W porównywarce ubezpieczeń Ubea można sprawdzić, ile kosztuje OC, jeśli właścicielem auta jest jedynie młoda osoba, a ile, jeśli auto ma dwóch współwłaścicieli.

Zostaw odpowiedź