miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Szkoła Pływania w Aqua Centrum Chełmiec – nauka i doskonalenie

9 463

Wiele osób obawia się styczności z basenem i samego pływania, choć już przed narodzinami mamy do czynienia z typowo wodnymi warunkami. Jednak z biegiem czasu nasz strach przed wodą może narastać, szczególnie jeśli nikt nie oswajał nas z wodą i przez lata negatywnie się do niej nastawialiśmy. Wówczas w przełamaniu tej bariery, może nam pomóc wykwalifikowany trener i zajęcia, które pokażą nam, jak czerpać radość z pływania i zabaw w wodzie.

 

Szkoła Pływania Chełmiec to wykwalifikowani nauczyciele wychowania fizycznego, ratownicy wodni z wszelkimi niezbędnymi uprawnieniami instruktorskimi w pływaniu, przeprowadzają zajęcia na najwyższym poziomie.

Rozpocznij przygodę z pływaniem.

Zajęcia w szkole pływania są przeznaczone dla dzieci i młodzieży od lat 4 do 17, które pragną nauczyć się pływać. Jednak w swojej ofercie zajęciowej nie pomijamy również dorosłych. Dla nich także organizowane są zajęcia uczące pływania od podstaw, ale również i doskonalące pływanie specjalnie dla tych, którzy tę umiejętność opanowali, ale ich technika nie do końca jest odpowiednia. Odbywają się również zajęcia dla niemowląt, które po opuszczeniu łona matki, posiadają jeszcze odruchy wywodzące się z łona matki. Dlatego też zabieranie je na takie zajęcia i oswajanie z wodą, jest jak najbardziej wskazane.

Na naszych zajęciach nauczą się Państwo pływać wszystkimi stylami pływackimi:
– motylkowym  (delfin),
– stylem klasycznym  (żabka),
– kraulem na piersiach
– stylem grzbietowym  (kraul na grzbiecie).

Ile czasu potrzeba, aby nauczyć się pływać?

Podczas zajęć w szkole pływania wiele osób już na samym początku zadaje pytanie, jak szybko można nauczyć się pływać? Przychodząc na takie zajęcia, nie powinniśmy nastawiać się na natychmiastowe rezultaty. Tak naprawdę to jak długo zajmie nam przyswojenie tej umiejętności, zależy tylko i wyłącznie od nas. Od naszych predyspozycji, lęku przed wodą czy też poziomu zaangażowania.

Jednocześnie jednak  nasza szkoła pływania  zapewnia jak najlepsze rezultaty. Posiadamy mnóstwo sprzętu pływackiego, między innymi deski czy też sprzęt do aerobiku na wodzie. To wszystko pozwala osobom początkującym oswoić się z wodą, a zaawansowanym czerpać radość z przebywania w niej.

Zachowanie bezpieczeństwa nad wodą jest dla nas priorytetem. Nasza kadra jest wykwalifikowana, ale wspierana również bardzo nowoczesnym sprzętem rejestrującym. Dzięki temu możemy dokładnie obserwować nie tylko to co dzieje się na lądzie, ale również i pod wodą. Dlatego każdy uczestnik zajęć może czuć się w pełni bezpiecznie.

Zajęcia indywidualne czy grupowe – które wybrać?

Organizujemy zajęcia zarówno indywidualne, jak i grupowe. Indywidualne są skierowane przede wszystkim do osób, które pragną by uwaga w większej mierze skupiała się na nich. Podczas takich zajęć przyjmowane są maksymalnie dwie osoby. Jeśli jednak nie chcemy by na samym początku instruktor, aż tak bacznie przyglądał się każdym naszym ruchom, wówczas powinniśmy zdecydować się na zajęcia grupowe. Wtedy podczas zajęć można mieć nieco więcej swobody, wzajemnie ze sobą rywalizować, motywować się z innymi uczestnikami.

W naszej szkole pływania działającej w Aqua Centrum Chełmiec zważamy na potrzeby wszystkich osób, niezależnie od wieku i posiadanych umiejętności. Oferujemy zajęcia na najwyższym poziomie, wspierane doskonałym sprzętem. Poza tym jesteśmy również otwarci na zajęcia skierowane do konkretnych osób, jak i do grup, które wspólnie chcą rozpocząć swoją przygodę z pływaniem.

 

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze Facebook
Zobacz również
9 Komentarze
 1. Ania pisze

  Pozytywni i optymistycznie nastawienie instruktorzy pływania 😉

  1. Michał pisze

   Polecam…

 2. Mama Kubusia pisze

  Techniczne wskazówki pływackie i mnóstwo zabaw. Moje dziecko odlicza dni do kolejnych zajęć. Tak powinno być. Polecam !

 3. Monika pisze

  Różne ćwiczenia w wodzie przygotowujące do poszczególnych styli… od łatwiejszych do coraz ambitniejszych wyzwań. Każdy kto ma chociaż trochę determinacji do nauki pływania osiągnie cel. U mnie najgorszą sprawą były wydechy do wody – były bo już nie są 😉

 4. Marta pisze

  Bardzo dobre podejście do mojego dziecka, stanowcze za dobrze wykonane zadania nagroda w postaci wyławiania krażków lub skoków do wody. Moje dziecko bardziej słucha pana instruktora niż mnie.

  1. Dżejsika pisze

   gratulacje.

 5. Krzysztof pisze

  Witam, właśnie mój synek Antoś skończył kurs podstawowy w szkole pływania w Chełmcu, jestem z niego bardzo dumny. Muszę również pogratulować szkole zamysłu prowadzenia zajęć dla takich szkrabów, a panu instruktorowi za cierpliwość, uśmiech i organizacje kolorowych i ciekawych lekcji pływania. Antoś nie może się doczekać na skoki do wody i pływanie na plecach. W tygodniu jadać z dzieckiem muszę omijać drogę prowadzącą koło Aqua Centrum Chełmiec, bo dziecko chce iść na zajęcia. 😉

 6. Karina pisze

  Pobieram lekcje indywidualne pływania od około 3 miesięcy raz w tygodniu. Dodatkowo we własnym zakresie na basenie w Chełmcu powtarzam wszystkie ćwiczenia z zajęć. Potwierdzam, że osoby prowadzące lekcje pływania to konkretni i pozytywni ludzie z masą cennych wskazówek.

 7. Anna Kulec pisze

  6 czerwca wracamy na basen w Chełmcu 😉 Nareszcie, dzieci stęsknione za lekcjami…

Zostaw odpowiedź