miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

ZUS umożył kolejne składki! Prawie 35 milionów w kieszeni sądeckich przedsiębiorców [Analiza]

Małopolska: 152,6 mln złotych zwolnionych składek

0 208
W Małopolsce ponad 78,4 tysięcy płatników zostało zwolnionych z opłacenia składki za marzec 2020 roku. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zatwierdził zwolnienia na łączną kwotę przeszło 152,6 mln złotych. W sądeckim ZUS zwolniono 19,6 tys. płatników na łączną kwotę 34,6 mln złotych.

 

Czytaj również: Sądeckie Wodociągi odpowiadają na apel
Radnych Klubów Koalicja Nowosądecka i Platforma Obywatelska – KLIK

 
Krakowski oddział ZUS zatwierdził zwolnienie składki za marzec na 73 mln złotych, co jest najwyższą kwotą w województwie. Skorzystało z tego zwolnienia 35,6 tys. osób. W sądeckim ZUS zwolniono 19,6 tys. płatników na łączną kwotę 34,6 mln złotych. Pozostałe placówki ZUS w Małopolsce zatwierdziły zwolnienia:
 
  • chrzanowska   –   dla 12,9 tys. przedsiębiorców na kwotę 25,4 mln złotych,
  • tarnowska – dla 10,3 tys. płatników na kwotę 19,6 mln złotych.

 

 
W całym kraju zwolniono ze składki za marzec niemal 800 tysięcy przedsiębiorców. A łączna kwota zwolnienia przekroczyła 1,6 mld złotych. Wnioski o pomoc z tarczy antykryzysowej są traktowane priorytetowo. Do ich rozpatrywania został uruchomiony specjalny system. To ułatwia i przyśpiesza pracę. Podobny był już wykorzystany przy realizacji wniosków o przejście na emeryturę.
 
Jeżeli przedsiębiorca jest uprawniony do zwolnienia z opłacenia składek, to zadłużenie zniknie z konta. Otrzyma także informację na PUE. Decyzję wydajemy tylko w przypadku odmowy zwolnienia. Pomimo ustawowych zapisów, które dają ZUS czas na rozpatrzenie wniosków (tj. 30 dni od złożeniu dokumentów rozliczeniowych za ostatni miesiąc podlegający zwolnieniu) są one już analizowane i będą sukcesywnie realizowane.
 

Opr. Rafał Kmak
fot. archiwum 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź