miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejny skandal w gminie Chełmiec! „Kampania wyborcza za pieniądze podatników”?

2 1 990

Bernard Stawiarski, aktualny wójt gminy Chełmiec rozpoczął kampanię wyborczą. Jak twierdzą radni gminni, robi to za publiczne pieniądze. Ich zdaniem bulwersujące jest to, że w nakazach płatniczych, które kolportują po całej gminie sołtysi umieszczony jest materiał promocyjny włodarza – ten sam, który został za ciężkie pieniądze wydrukowany również w lokalnej, bezpłatnej gazecie. – Czy za publiczne pieniądze wójt urządza sobie kampanię wyborczą?! Jako radnego interesuje, mnie na jakiej podstawie wójt rękami sołtysów rozdysponowuje swoje „ulotki wyborcze”? – grzmi radny Jakub Ledniowski.

Czytaj również: Skandal w Chełmcu! „Ładne skargi twoja mama pisze” – w tle komunikacja zbiorowa [Interwencja czytelnika]

Radny gminy Chełmiec Jakub Ledniowski

– Wójt rękami sołtysów rozpoczął kampanię wyborczą. Sami roznosząc nakazy płatnicze za podatki oraz rachunki za śmieci byli pewnie nieświadomi, co tak naprawdę urzędnicy umieścili w kopercie. A tam, zapewne zgodnie z nakazem panującego włodarza gminy, pomiędzy fakturą skrupulatnie umieszczona została kartka A4 z wywiadem ze Stawiarskim. Powstaje więc pytanie, czy za publiczne pieniądze wójt urządza sobie kampanię wyborczą?! Jako radnego interesuje, mnie na jakiej podstawie wójt rękami sołtysów rozdysponowuje swoje „ulotki wyborcze”? Czy wydruk odbywał się na urządzeniu należącym do urzędu gminy? Kto odpowiadał za druk? Czy to był urzędnik w czasie pracy? Kto umieścił kartkę z wywiadem w kopercie z fakturą za odpady?! Te wszystkie pytania skieruje w formie interpelacji oczekując szybkiej odpowiedzi – mówi zbulwersowany radny gminy Chełmiec Jakub Ledniowski.

Kampania wyborcza w Chełmcu nabiera rumieńców
– Gmina Chełmiec nie spełnia oczekiwań mieszkańców. Władza nadużywa swoich możliwości – tak uważa Rafał Kmak, prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla Gminy Chełmiec”. Według jego opinii funkcjonowanie gminy wymaga zmian. Jak twierdzi gmina ma służyć mieszkańcom, wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Już 7 kwietnia 2024 r. wybory samorządowe. W gminie czuć powiew wiosny, coraz więcej dyskutuje się o potrzebie zmian. Kto stanie w szranki w walce o fotel wójta gminy? Czy po dłuuugich 17 latach rządów Bernarda Stawiarskiego mieszkańcy zdecydują się na zmiany?

Czytaj również: Podsumowali działania Koła Gospodyń Wiejskich w Wielopolu! To był dobry rok

Rafał Kmak, prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla Gminy Chełmiec”

– Jako prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla Gminy Chełmiec” proponuję, aby kampania wyborcza skupiła się wokół tematów, które przez obecnie rządzących w gminie są lekceważone. Rządzący są bardzo zdystansowani. Nie słuchają opinii zwykłych mieszkańców. Najwyższy czas to zmienić – mówi Rafał Kmak. Jak twierdzi Kmak, gmina źle funkcjonuje. Nie zabezpiecza podstawowych potrzeb. Nie konsultuje. Wyklucza pewne grupy społeczne, np. komunikacyjnie. – 17 lat to zdecydowanie za długo na rządy jednej osoby. Najwyższy czas to zmienić. Należy stworzyć nowoczesną gminę na miarę XXI wieku – dodaje prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla Gminy Chełmiec”.

 

 

Jako prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla Gminy Chełmiec” Rafał Kmak proponuje, aby nowy gospodarz gminy w pierwszej kolejności zajął się:

  • Komunikacją – powrót MPK na teren całej Gminy Chełmiec oraz budowa dworców przesiadkowych;
  • Środowiskiem – walka ze smogiem przy współpracy z sąsiednimi gminami;
  • Samorządem bliżej ludzi – uruchomienie punktu obsługi mieszkańców Gminy Chełmiec w okolicach ul. Witosa w Nowym Sączu.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Keisyr pisze

    Komentarz został usunięty. Promocja treści nieprawdziwych, hejt, stalking.

  2. Adwokat pisze

    Dobrze że nie ma cenzury i się liczy każdy głos obywatela.. to co ten portal odpier#ala to porażka redaktorze. Sprawa zgłoszona do RPO spodziewajcie się pisma.

Zostaw odpowiedź