miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

O władzę w gminie Chełmiec powalczą 2 osoby: Stanisław Kuzak i Bernard Stawiarski

4 2 572

Rozstrzygnęło się! W Chełmcu wyniki wyborów rozstrzygną się w I turze. Już 8 kwietnia (poniedziałek) poznamy nazwisko kandydata, który obejmie władzę w latach 2024-29. Swoją chęć startu wyraził urzędujący już od 17 lat w gminie Bernard Stawiarski. Jego konkurentem będzie Stanisław Kuzak, aktualny radny i sołtys Chomranic. W minionych dniach w gminie dużym echem odbyła się kampania społeczna Stowarzyszenia „Wspólnie dla Gminy Chełmiec” pn.: „Czas na zmiany w gminie Chełmiec”. Jak przekonuje Rafał Kmak, prezes organizacji – to już najwyższy czas. Jednak jego start z powodów proceduralnych jest niemożliwy.

Czytaj również: „Gmina Chełmiec nie spełnia oczekiwań mieszkańców”. Rafał Kmak: „Czas na zmiany w Gminie Chełmiec!”

To prawda, nie wystartuję w wyborach na wójta – oświadcza w rozmowie z miastoNS.pl Rafał Kmak, prezes Stowarzyszenia Wspólnie dla Gminy Chełmiec. – Pięć lat temu startując na wójta z własnego komitetu udało się zrobić bardzo dobry wynik, miałem prawie 2000 głosów. Teraz muszę odpuścić, zblokowały mnie kwestie formalno-proceduralne. Kibicuję, aby zmiany w końcu nastały. Mieszkańcy gminy zasługują na szacunek i lepszy komfort życia, życia na miarę XXI wieku – dodaje zmotywowany Kmak.

Rafał Kmak nie zamierz jednak poprzestawać i chce mieć realny wpływ na decyzje podejmowane w gminie. Wystartuje w wyborach do Rady Gminy Chełmiec z okręgu 3 obejmującego takie miejscowości jak: Boguszowa, Dąbrowa, Januszowa, Kunów, Kurów, Klimkówka, Naściszowa, Librantowa, Piątkowa, Paszyn, Ubiad, Wielopole, Wielogłowy, Wola Kurowska.

– Zdecydowałem się na start z okręgu nr 3 w związku z ogromną dysproporcją środków na inwestycje w gminie. Te miejscowości zawsze były traktowane nierówno. Popatrzmy na Chełmiec: basen, astro centrum, hotel, restauracja, kręgielnia. Chcę być reprezentantem w Urzędzie całej tej społeczności. Będę dbał o ich interesy, walczył ośrodki, walczył o nowe inwestycje. Na pewno trzeba utworzyć w tamtej części gminy (okolice ul. Witosa) punkt obsługi, w którym będzie dziennik podawczy oraz centrum informacji. Po co jeździć tak daleko do Chełmca, stać w korkach, tracić czas? – dopytuje Rafał Kmak. – O przywróceniu linii MPK Nowy Sącz już nie wspomnę. Autobus musi dojeżdżać do Paszyna i Dąbrowej. To podstawa! – dodaje kandydat na radnego.

Jak zakończy się bój o władzę w gminie oraz kto będzie rządził przez najbliższe lata? O tym zdecydują już niedługo mieszkańcy. Wybory 7 kwietnia (za niespełna 29 dni).

Rafał Kmak, prezes Stowarzyszenia Wspólnie Dla Gminy Chełmiec twierdz, że dysproporcje inwestycyjne w gminie, pomiędzy różnymi obszarami, są zbyt duże. Przykładem jest Chełmiec i np. Wielogłowy, czy Paszyn

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
4 Komentarze
 1. Janek pisze

  🙂

 2. Ania pisze

  Panie Rafale dlaczego zrezygnował Pan z kandydowania na wójta? Przecież tyle banerów już wisi że jest Pan kandydatem.

 3. EUROGORY pisze

  KOŃCZY SIE EPOKA WÓJTA GMINY CHEŁMIEC BERNARDA STAWIARSKIEGO

 4. ZOMOWIEC pisze

  Te same mordy a zmian od ’89 brak

Zostaw odpowiedź