miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wandale niszczą banery w gminie Chełmiec! Sprawcy ustaleni, grożą im wysokie kary

0 1 069

W sobotę, między godziną 20 a 22, doszło do aktu wandalizmu w miejscowości Piątkowa. Zerwane zostały wszystkie banery dwóch komitetów: KWW Sprawiedliwa Gmina oraz Prawo i Sprawiedliwość, w ilości 8 sztuk. Zaskakujący jest fakt, że w tym samym czasie pojawiły się banery KWW Bernarda Stawiarskiego „Zgoda Razem”, a kilka godzin później banery osób startujących do Gminy Chełmiec również zostały usunięte. O tej bulwersującej sprawie poinformował komitet Stanisława Kuzaka, kandydata na Wójta Gminy Chełmiec.

Czytaj również: Rafał Kmak – kandydat do Rady Gminy Chełmiec [Prezentacja]

Interesujące jest to, że pozostałe banery osób startujących do powiatu czy sejmiku pozostały nietknięte, sugerując możliwość działania zleconego przez pewne osoby. Na terenie działa Policja, a w każdym miejscu znajduje się monitoring. Policja zabezpieczyła część banerów, które odnaleziono w pojemnikach na odzież używaną.
 
Osoba odpowiedzialna za ten czyn lub działająca na zlecenie musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami karnymi i finansowymi. Liczymy na szybkie ustalenie sprawców oraz mamy nadzieję, że odnalezione zostaną również pozostałe zerwane banery.
 
Moje banery niszczone są regularnie – mówi w rozmowie z miastoNS.pl Rafał Kmak, kandydat na radnego gminy Chełmiec. – Kampania jeszcze się nie rozpoczęła, a targane były bilbordy oraz plakaty. Tam (w Małej Wsi i Świniarsku, przyt. red.) sprawców ustaliła policja, niedługo poinformuje kto to był. Teraz niszczą moje materiały w Paszynie, Piątkowej, Librantowej, Wielogłowach. Strach to okropna emocja, niestety czyni z ludzi drani. No, ale to pozostanie w ich sumieniu – dodaje Kmak.
 

Źródło: KWW Stanisława Kuzaka

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź