miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prognoza pogody na świąteczny weekend 29.03-01.04.2024 r.

0 446

Wielkanocny weekend będzie ciepły i pogodny, miejscami możliwy przelotny deszcz – w piątek na północy, a w niedzielę i poniedziałek również na zachodzie. Bez opadów tylko wschodnia część kraju. Uwaga na chwilami dość silny i porywisty wiatr, szczególnie na południu.

Czytaj również: Wandale niszczą banery w gminie Chełmiec! Sprawcy ustaleni, grożą im wysokie kary

PIĄTEK (29.03)

Sytuacja baryczna
Polska jest w zasięgu rozległego niżu znad Wysp Brytyjskich i Skandynawii, ale od zachodu rozbudowuje się klin wyżowy. Nadal napływa polarne morskie powietrze. Stopniowy wzrost ciśnienia. 

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie przeważnie małe, duże początkowo w Bieszczadach oraz po południu w Tatrach. Temperatura maksymalna od 15°C do 18°C, w rejonach podgórskich od 13 do 15°C, wysoko w Beskidach od 7°C do 9°C, w Bieszczadach i Beskidzie Niskim od 9°C do 11°C, na szczytach Tatr około 6°C. Wiatr umiarkowany, po południu w rejonach podgórskich dość silny i porywisty, w Bieszczadach w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 110 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

Kraków: 17°C    
Nowy Sącz: 17°C    
Kielce: 16°C    
Rzeszów: 16°C   
Zakopane: 13°C

SOBOTA (30.03)

Sytuacja baryczna
Polska będzie w zasięgu zatoki bardzo rozległego niżu z ośrodkami nad zachodnią i północną Europą. Na północy i zachodzie kraju zaznaczy się mało aktywny front atmosferyczny. Nad Polskę będzie napływać bardzo ciepłe powietrze polarne morskie. Nastąpią wahania ciśnienia.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C, w rejonach podgórskich od 20°C do 22°C, wysoko w Beskidach od 10°C do 13°C, na szczytach Tatr około 7°C. Wiatr umiarkowany, w rejonach podgórskich okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowy. Wysoko w górach wiatr w porywach do 110 km/h.

Kraków: 24°C    
Nowy Sącz: 24°C    
Kielce: 22°C    
Rzeszów: 23°C   
Zakopane: 20°C

NIEDZIELA (31.03)

Sytuacja baryczna
Polska będzie w zasięgu płytkiego niżu z ośrodkiem nad północnymi Niemcami. Z południa nadal napływać będzie bardzo ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C, w rejonach podgórskich od 18°C do 20°C.  Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, a w rejonach podgórskich do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni.

Kraków: 21°C    
Nowy Sącz: 23°C    
Kielce: 20°C    
Rzeszów: 22°C   
Zakopane: 18°C

PONIEDZIAŁEK (01.04)

Sytuacja baryczna
Polska będzie pod wpływem kolejnego niżu znad Niemiec, z zachodu ku centrum przemieszczać się będzie strefa frontu okluzji. Z zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie, które wypierać będzie na wschód cieplejszą masę powietrza. Ciśnienie będzie powoli spadać.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu na zachodzie regionu wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C, w rejonach podgórskich od 19°C do 22°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, a w rejonach podgórskich do 70 km/h, południowy.

Kraków: 24°C    
Nowy Sącz: 24°C    
Kielce: 22°C    
Rzeszów: 22°C   
Zakopane: 19°C

IMGW-PIB. Instytut pełni kluczową rolę w osłonie meteorologicznej kraju od 1919 roku. Od Tatr po Bałtyk, od Karpat po Zalew Szczeciński analizujemy, dostarczamy prognozy i wydajemy ostrzeżenie. Nasze systemy informacyjne i rozwiązania działają 24/7 przez cały rok, wsparte wiedzą i doświadczeniem analityków i specjalistów meteorologii i hydrologii. Jesteśmy Instytutem skupiającym wysokiej klasy specjalistów i dysponujemy niezbędną infrastrukturą do pracy nad nim. Pogoda i klimat to jeden z najważniejszych tematów we współczesnym świecie.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź