miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zmodernizują boisko sportowe w Świniarsku! Marszałek przekazał 113 680 złotych

0 1 212

W miejscowości Świniarsko (gm. Chełmiec) po latach starań w końcu zmodernizują boisko sportowe. Wszystko to dzięki decyzji marszałka Witolda Kozłowskiego, który w ramach prac w programie „Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa – MIRS”, na ten cel przeznaczył 113 680 złotych. Dotacje celowe z budżetu województwa pozwolą 128 jednostkom samorządu terytorialnego na realizację w 2024 roku 133 inwestycji. łącznie na wszystkie zadania przeznaczono 18 milionów złotych.

Czytaj również: Znaczne środki na infrastrukturę sportowo-rekreacyjną

Konsekwentnie wspieramy przedsięwzięcia, dzięki którym mieszkańcy Małopolski mogą rozwijać sportowe pasje oraz aktywnie spędzać czas. Poszerzanie bazy obiektów sportowych to wspaniała inwestycja w promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, a jednocześnie ogromna szansa i nowe możliwości dla wszystkich, którzy dopiero odkrywają w sobie sportowe talenty – mówi marszałek małopolski Witold Kozłowski.

Projekt w Świniarsku jest bardzo ambitny. Zakłada wymianę nawierzchni, budowę trybun oraz ogrodzenia.

Rafał Kmak, prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla Gminy Chełmiec”

 

– Tak ogromnych środków, które w ostatnich latach płynął na Sądecczyznę nigdy w historii jeszcze nie było. To znaczne wsparcie na inwestycje, nie tylko drogowe, czy komunalne – mówi Rafał Kmak, prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla gminy Chełmiec”. – Wizja rozwoju Prawa i Sprawiedliwości dla Polski sprawdza się. Ogromne fundusze spływały z rządu, dzisiaj cieszę się, że marszałek małopolski Witold Kozłowski wsparł zadanie modernizacji boiska w Świniarsku. W końcu w tym miejscu się wychowałem – dodaje z uśmiechem Rafał Kmak.

Celem projektu jest poprawa jakości życia mieszkańców Małopolski w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji. Program polega na udzieleniu jednostkom samorządu terytorialnego z terenu województwa małopolskiego pomocy finansowej, przeznaczonej na budowę oraz modernizację infrastruktury rekreacyjno – sportowej, spełniającej rolę lokalnych stref aktywności fizycznej, m.in. celem podniesienia standardu, czy rewitalizacji istniejących obiektów sportowych, będących w niedostatecznym stanie technicznym i funkcjonalnym.

Szczegółowe informacje wraz z rozstrzygnięciem projektu dostępne na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Fot. starosadeckie.info

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź