miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

16-latkowie nagrali napad na 14-latku i wrzucili do sieci! Pomimo przyznania się staną przed Sądem Rodzinnym

2 2 341

Kiedy 16-latek szarpał pokrzywdzonego i zabrał mu pieniądze, jego koleżanka nagrywała całą sytuację i naśmiewała się z niej. Później nagranie trafiło do sieci, a sprawą zajęli się sądeccy policjanci. Teraz o losie dwójki nieletnich mieszkańców Nowego Sącza zdecyduje sąd rodzinny.

Czytaj również: Nowy Sącz. Przejęli ponad 360 gramów marihuany i mefedronu! Parka przestępców posiedzi 10 lat?

13 listopada br. około godziny 16:00 w pobliżu jednej z galerii handlowych w Nowym Sączu 16-latek zaczepił przechodzącego obok budynku 14-letniego chłopca i zażądał pieniędzy. Przyparł go do ławki, a kiedy znalazł w jego odzieży portfel, wyciągnął z niego pieniądze. Całą sytuację nagrała koleżanka 16-latka, która widząc, co robi chłopak, nie zareagowała, a wręcz była tym rozbawiona.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Informacje ze świata (@swiat_news)

Kiedy film odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych, 16-latek i jego 16-letnia koleżanka zgłosili się do komendy. Również rodzicie pokrzywdzonego przyszli poinformować policjantów o tym, co się stało i złożyć zawiadomienie.

Mimo że nastolatek oddał pokrzywdzonemu skradzione pieniądze, młodzi mieszkańcy Nowego Sącza i tak będą musieli ponieść konsekwencje swoich czynów. W najbliższym czasie wszystkie materiały zgromadzone przez policjantów w toku prowadzonych czynności, zostaną przekazane do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, który zdecyduje o dalszym losie nastolatków.

Źródło: KMP Nowy Sącz
Fot.: instagram

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. heh pisze

    No i co im zrobią? Dadzą 800+

  2. fr4r5 pisze

    patole z patologicznych rodzin…

Zostaw odpowiedź