miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Łososina Dolna: Planują budowę kolejnej drogi, tym razem w Tęgoborzy

0 426

Prezes Rady Ministrów w dniu 2 października 2023 r. zatwierdził listy zadań gminnych objętych dofinansowaniem ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2024 rok. W ramach naboru nr 9 z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na liście zadań podstawowych zakwalifikował się wniosek naszej gminy na zadanie pn.: „Budowa drogi gminnej Tęgoborze – koło Szkoły w km od 0+003,50 do km 0+206,00 w miejscowości Tęgoborze, gmina Łososina Dolna”.

Czytaj również: Co nas czeka w pogodzie? Prognoza synoptyczna na 47 tydzień roku [20-26 listopada]

Wartość dofinansowania to kwota: 810 683,00 zł co stanowi 55% kosztów kwalifikowanych zadania. Realizacja tej inwestycji drogowej planowana jest w 2024 roku.

Rozmach inwestycji w naszej gminie jest naprawdę ogromny. Rozbudowa obydwu oczyszczalni ścieków, budowa ośrodka zdrowia, czy sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Witowicach Dolnych, nie mówiąc już o ujęciach wody, sieciach wodociągowych, czy też drogach, których przebudowy lub remonty szły i idą „pełną parą”. Właśnie rozpoczynamy kolejną inwestycję drogową, inwestycję konieczną i oczekiwaną, tj. budowę nowej drogi gminnej Tęgoborze – koło Szkoły, w miejscowości Tęgoborze. Co istotne, na budowę tej drogi otrzymaliśmy spore dofinansowanie, bo w kwocie 810 683,00 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Budowa tej drogi uporządkuje nam kwestie rozwiązań komunikacyjnych, a co za tym idzie bezpieczeństwo dzieci i młodzieży uczącej się w szkole podstawowej w Tęgoborzy. Bardzo się cieszę z otrzymanego dofinansowania, bowiem bez tego wsparcia budowa drogi byłaby niemożliwa. Pozostałe środki na tę inwestycję pochodzić będą z budżetu gminy. Będzie wygodnie, bezpiecznie i estetycznie, bowiem inwestycja obejmuje również budowę chodnika wraz z oświetleniem – informuje Andrzej Romanek, wójt gminy.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź