miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

27- latek próbował ukraść dwa smartfony – był poszukiwany!

0 148

Mieszkaniec województwa lubelskiego w jednym z hipermarketów w Nowym Sączu próbował ukraść dwa nowoczesne telefony komórkowe. Jak się okazało 27 – letni mężczyzna był poszukiwany.

 

Czytaj również: Uwaga! Remont nawierzchni- droga zamknięta dla ruchu

 

24 kwietnia br. sądecka Policja otrzymała zgłoszenie o próbie kradzieży smartfonów w jednym z hipermarketów w Nowym Sączu. Około godziny 14:30 złodziej ze sklepowej półki zabrał dwa telefony komórkowe w opakowaniach zabezpieczających, po czym, trzymając w ręce również ubrania, udał się do przymierzalni. Tam zamiast przymierzać odzież, mężczyzna uszkodził opakowania i wyjął z nich smartfony. Następnie wyszedł z przymierzalni z jednym z telefonów owiniętym ubraniami, a drugi aparat ukrył pomiędzy odzieżą na sklepowej półce. Tę sytuację zauważył pracownik ochrony. Okazało się, że uszkodzone opakowania zabezpieczające zostały w przymierzalni. Informacja o próbie kradzieży z włamaniem oraz ujęciu sprawcy na gorącym uczynku natychmiast została przekazana sądeckiej Policji.

Kiedy patrol przybył na miejsce, złodziej został zatrzymany, a następnie przewieziony do sądeckiej komendy. Mundurowi ustalili, że 27- latek z Lubelszczyzny był znany Policji i był poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał od policjantów zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi mu od roku do 10 lat więzienia, a następnie został przetransportowany do zakładu karnego w Nowym Sączu.

 

Fot. horecabc.pl
Źródło: KMP w Nowym Sączu

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź