miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

39 druhów i 9 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem warsztatu samochodowego

0 850

Wczoraj, 30 listopada o godzinie 15.00 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, OSP Cieniawa, OSP Ptaszkowa oraz OSP Mystków zadysponowane zostały do działań w Cieniawie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożar objął piętrowy, murowany budynek znajdującym się około 20 metrów od drogi krajowej nr 28. Parter budynku stanowi warsztat samochodowy.

 

Czytaj również: Bezzałogowy statek powietrzny kontrolował nasze drogi! Dzięki dronowi wlepiono 73 mandaty karne

 

W chwili przyjazdu na miejsce zastępów straży pożarem objęta była część poddasza z której wydobywały się na zewnątrz płomienie. W czasie powstania pożaru w warsztacie przebywali pracownicy, którzy nie odnieśli widocznych obrażeń i nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Do wnętrza budynku weszli strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych i kamerę termowizyjną – informuje PSP Nowy Sącz. 

 

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyłączeniu zasilania w energie elektryczną oraz zakręceniu zaworu z gazem. Podano dwa prądy wody na dach budynku. Podano prąd wody do wnętrza po klatce schodowej. Po przygaszeniu pożaru wykonano niezbędne prace rozbiórkowe. Wykonywano je przy użyciu podnośnika hydraulicznego. Przez około dwie godziny dozorowano miejsce pożaru. Sprawdzono budynek pry użyciu kamery termowizyjnej.

Działania 9 zastępów straży i 39 strażaków trwały prawie cztery godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź