miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

9-latek z urazem w Szkole Podstawowej. W akcji śmigłowiec LPR [Zdjęcia]

0 1 589

Wczoraj, 2 grudnia o godzinie 10.10 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, OSP Grybów oraz OSP Siołkowa zadysponowane zostały do działań w Siołkowej.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w budynku Szkoły Podstawowej w Siołkowej doszło do urazu dziecka.

 

Czytaj również: Hodował marihuanę w domu! Narkotyki 33-latka zabezpieczone

 

Na miejscu zdarzenia byli  pracownicy szkoły oraz rodzic. Dziecko przytomne znajdowało się w gabinecie pielęgniarki. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został śmigłowiec LPR. Działania strażaków  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Wyznaczono lądowisko dla LPR oraz nawiązano łączność radiową ze śmigłowcem LPR. Poszkodowany o własnych siłach w asyście personelu LPR dotarł do śmigłowca. Działania strażaków trwały półtorej godziny.

Według ustaleń 9-letni uczeń na przerwie biegł korytarzem i uderzył w drzwi toalety, które się otworzyły. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i zabrał chłopca do szpitala w Nowym Sączu. 9-latek ma ranę klatki piersiowej. Po ucznia przyleciał śmigłowiec, bo prawdopodobnie w regionie nie było dostępnych karetek. Obecnie sa wykorzystywane głównie przy pacjentach z COVID-19.

 

 

źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź