miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Czołówka dwóch samochodów! Ranna osoba zakleszczona w pojeździe, 2 osoby w szpitalu [Zdjęcia]

4 5 845

Wczoraj (29 lipca) około godz. 15:00 w Chełmcu na ul. Marcinowickiej doszło do groźnego wypadku. W zderzeniu czołowym uczestniczyły dwa samochody: Range Rover i Citroen. Na skutek zderzenia jedna osoba nie była w stanie opuścić pojazdu o własnych siłach. Potrzebna była interwencja urządzeń hydraulicznego. Do szpitala trafili kierowcy zdarzenia.

 

Czytaj również: Z ostatniej chwili! Stadion Sandecji powstanie?!
Wbicie „pierwszej łopaty” już 9 sierpnia

 

Pani przejechała na wprost przez rondo rozwaliła znaki po czym zjechała naprzeciwległy pas ruchu wprost w Citroena. Nie wiadomo czy Pani przysnęła czy jakieś inne powody tego manewru. Kierowca stracił przytomność był wycinany z auta ma zmasakrowane nogi – informuje nas czytelnik.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe, którymi podróżowali sami kierujący. Samochód marki Range Rover znajdował się częściowo na drodze oraz chodniku, a samochód marki Citroen znajdował się całkowicie poza obrysem jezdni. Kierująca samochodem marki Range Rover opuściła pojazd o własnych siłach i nie uskarżała się na dolegliwości.

 

 

Kierujący samochodem marki Citroen znajdował się w pojeździe i nie był w stanie opuścić pojazdu o własnych siłach z powodu zakleszczonych kończyn dolnych przez uszkodzone elementy nadwozia pojazdu. Z samochodów nastąpił wyciek substancji ropopochodnej oraz płynów eksploatacyjnych. Ruch na drodze powiatowej był całkowicie zablokowany. Jeden samochód podczas zdarzenia uszkodził ogrodzenie przy posesji.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, położeniu poduszki piany ciężkiej pod uszkodzone pojazdy oraz schłodzeniu komory silnika samochodu Citroen. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej, która opuściła pojazd. Ratownik wszedł do środka Citroena w celu udzielenia pomocy osobie znajdującej wewnątrz pojazdu.

Przy użyciu sprzętu hydraulicznego usunięto drzwi, odgięto kolumnę kierowniczą i odsunięto fotel co pozwoliło na odblokowanie zakleszczonych nóg kierowcy samochodu. Przybyła na miejsce załoga karetki Pogotowia ratunkowego opatrzyła poszkodowanego mężczyznę. Następnie przemieszczono go na nosze typu deska oraz przetransportowano do karetki. Druga osoba kierująca również została przekazana kolejnej załodze karetki Pogotowia Ratunkowego.

Dalsze działania zastępów polegały na zabezpieczaniu wycieku substancji ropopochodnej oraz płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu oraz mat sorpcyjnych. Obydwie osoby uczestniczące w zdarzeniu zabrane zostały do szpitala. Dokonano dyspersji plamy substancji ropopochodnej przy użyciu dyspergentu. Usunięto pozostałości po zdarzeniu na pobocze jezdni. Udrożniono jeden pas ruchu na drodze w kierunku Marcinkowic.

Zastęp OSP Klęczany zabezpieczał działania dochodzeniowe Policji. Kierowano wahadłowo ruchem drogowym. Po przybyciu na miejsce dwóch samochodów pomocy drogowej zabrały one uszkodzone pojazdy oraz pozostałości z miejsca zdarzenia. Działania strażaków trwały ponad trzy godziny.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
4 Komentarze
 1. Ja pisze

  A dla czego nie podane jest że paniusia była pijana

 2. Anonim pisze

  Dlaczego jest podane, że wyszła o własnych siłach jeżeli Panowie ją wyciągali z samochodu?

 3. Wojtek pisze

  Ta paniusia to pani studzińska z Dako

 4. keisyr pisze

  Super !
  Plebs się sam zlikwiduje na wsi w Chełmcu !
  Od wypadków samochodowych i zarazy !

Zostaw odpowiedź