miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Gródek nad Dunajcem: Zakrwawiony kierowca autobusu zatrzymał pojazd Straży Granicznej!

2 5 595

Zespół Służby Zdrowia Karpackiego Oddziału Straży Granicznej – pracownik cywilny i funkcjonariusz – wybierając się w ubiegłym tygodniu na szkolenie do młodzieży szkolnej z zakresu udzielania pierwszej pomocy nie przypuszczał, że w drodze powrotnej będzie świadkiem, a nawet więcej – weźmie udział w zdarzeniu… jak z filmu akcji.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Zakrwawiony 35-latek zatrzymał radiowóz! Policjanci zabrali go do szpitala

 

W miejscowości Sienna w gminie Gródek nad Dunajcem nagle z przeciwległego pasa drogi – wielokrotnie używając sygnałów świetlnych – w stronę pojazdu służbowego Straży Granicznej zjechał autobus. Jadąc pod prąd, wymusił gwałtowne zatrzymanie oznakowanego samochodu. Z autobusu wybiegł zdenerwowany i zakrwawiony kierowca, który błagał o udzielenie pomocy, a także o podjęcie interwencji wobec agresywnego pasażera.

– Funkcjonariusz SG niezwłocznie przystąpił do działania. Aby zminimalizować ryzyko kolizji drogowej, polecił kierowcy przestawienie pojazdu na nieodległy przystanek autobusowy i ustalił fakty. Według relacji świadków zdarzenia, podczas jazdy doszło do czynnej napaści na kierującego pojazdem przez nietrzeźwego i agresywnego pasażera, który wykorzystując chwilę dezorientacji kierowcy, usiłował najprawdopodobniej zatrzymać pojazd w miejscu niedozwolonym. Awanturujący się podróżny próbował przejąć kontrolę nad autobusem, stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia i życia kilkunastu pasażerów pojazdu poruszającego się na krótkich, krętych i stromych odcinkach drogi, wzdłuż licznych nierówności terenowych. Funkcjonariusz SG obezwładnił krewkiego pasażera i udaremnił jego ucieczkę, pozostając w autokarze do czasu przybycia patrolu Policji. Towarzysząca funkcjonariuszowi pielęgniarka udzieliła poturbowanemu kierowcy pierwszej pomocy przedmedycznej – poinformował mł. chor. SG Michał Tokarczyk, specjalista – koordynator Referatu Prasowego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy Policji, awanturnik został wyprowadzony z autobusu do radiowozu. Policjantom została udzielona informacja o szczegółach zdarzenia, a dzielna ekipa ze Służby Zdrowia KaOSG udała się w drogę powrotną do Nowego Sącza.

Warto podkreślić, że to nie jest pierwsze zdarzenie z udziałem ww. funkcjonariusza, który udzielił pomocy potrzebującym. W ubiegłym roku, w czasie wolnym od zajęć służbowych uratował życie nieoddychającemu, starszemu mężczyźnie.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KaOSG

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Kryśka pisze

    Łajdactwo się szerzy na ulicach.

    1. Ludomir pisze

      i w autobusach… 🙂

Zostaw odpowiedź