miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Stary Sącz: Samochód osobowy wylądował w rowie! Trzy osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

0 300

W niedzielę (9 grudnia) ok. godz. 17:17 w miejscowości Łazy Biegonickie w gminie Stary Sącz samochód osobowy wypadł z drogi i znalazł się w przydrożnym rowie melioracyjnym. Podróżowało nim trzy osoby, które zostały poszkodowane i przewiezione do szpitala.

 

Czytaj również: Gmina Chełmiec: Jedna osoba poszkodowana po zderzeniu dwóch samochodów! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że kierowca samochodu osobowego marki Fiat Panda stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z jezdni. Samochód znajdował się na boku w przydrożnym rowie melioracyjnym. Podróżowało nim trzy osoby, które opuściły pojazd przy pomocy osób postronnych. Osoby te znajdowały się w samochodzie osoby postronnej będącej świadkiem zdarzenia, w miejscu bezpiecznym. Jeden ze świadków zdarzenia odłączył klemy akumulatora w pojeździe przed przybyciem pierwszego zastępu Straży Pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy wszystkim trzem osobom, które następnie zostały przekazane przybyłym karetkom Pogotowia Ratunkowego. Wycieków płynów eksploatacyjnych nie stwierdzono, zasilanie zastało odłączone poprawnie. Wszyscy podróżujący pojazdem zostali zabrani do szpitala. Teren został oznakowany taśmą ostrzegawczą, pojazd nie stwarzał zagrożenia. Na czas prowadzenia działań ruchem kierowano wahadłowo – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Łazach Biegonickich zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu i OSP Biegonice. Czynności prowadzone przez strażaków trwały niespełna godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź