miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Stary Sącz: Samochód uderzył w dwa inne pojazdy i płot! Mężczyzna w szpitalu [ZDJĘCIA]

0 1 186

W środę (17 lipca) ok. godz. 21:30 w miejscowości Mostki w gminie Stary Sącz samochód osobowy wypadł z jezdni i uderzył w dwa inne pojazdy, a następnie w drewniany płot. W wyniku zaistniałego zdarzenia drogowego poszkodowana została jedna osoba.

 

Czytaj również: Librantowa: Mężczyzna przygnieciony przez ciągnik! Śmigłowiec LPR w akcji [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy marki Opel Astra wypadł z jezdni, uderzając w dwa samochody osobowe Renault Twingo oraz Peugeot 206, a następnie w drewniany płot posesyjny. Poszkodowany opuścił pojazd o własnych siłach i znajdował się po drugiej stronie jezdni, leżąc nieruchomo z zachowanymi funkcjami życiowymi. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu miejsca działań oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Następnie odłączono klemy akumulatora z uszkodzonego pojazdu marki Opel. Sprawdzono stan pojazdów, które zostały uszkodzone przy zdarzeniu. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych z uszkodzonego samochodu marki Opel. Na miejsce przybyła karetka Pogotowia Ratunkowego, której przekazano poszkodowanego. Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Mostkach zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Stary Sącz. Czynności prowadzone przez strażaków trwały godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź