miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kobieta potrącona autobusem na pasach nie żyje. Śledczy ustalają okoliczności zdarzenia

3 6 996

Dzisiaj, 5 stycznia br. w rejonie skrzyżowania ul. Tarnowskiej z ul. Dojazdową w Nowym Sączu została potrącona 63-letnia kobieta. Mieszkanka gminy Nawojowa została przetransportowana do szpitala. Niestety nie udało się uratować jej życia. Policjanci apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego. O wypadku pisaliśmy tutaj – KLIK. To już trzecia ofiara śmiertelna na drogach Sądecczyzny w ostatnich dniach.

 

Czytaj również: Zwłoki mężczyzny nad rzeką. Trwa ustalanie okoliczności tragedii

 

Dzisiaj około godz. 7, w Nowym Sączu w rejonie skrzyżowania ul. Tarnowskiej z ul. Dojazdową doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autobusem kursowym relacji Nowy Sacz-Kraków potrącił pieszą, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. 63-letnia mieszkanka gminy Nawojowa z ciężkimi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Nowym Sączu. Niestety nie udało się uratować jej życia. Kobieta zmarła w szpitalu. Na miejscu wypadku pracowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego śledztwa.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. Złe warunki atmosferyczne powodują, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierowców. Zima wymaga szczególnej uwagi na drodze, zarówno od pieszych, jak i od kierowców. Policjanci po raz kolejny przypominają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.

To już kolejna tragedia w ostatnich dniach na Sądecczyźnie. Przypomnijmy, 30 grudnia 2021 roku w Podrzeczu (gm. Podegrodzie) pod kołami samochodu zginęła 85-letnia kobieta. Z kolegi 31 grudnia na drodze wojewódzkiej 981 w Białej Niżnej (gm. Grybów) zginął 82-latek, który przechodząc na przejściu dla pieszych na drugą stronę jezdni został potrącony przez samochód.

W ostatnich dniach na drogach są fatalne warunki. Pada deszcz, jezdnia jest mokro co wydłuża czas hamowania. W takich warunkach nietrudno o nieszczęście, dlatego uważajcie na siebie i zachowajcie szczególną ostrożność.

źródło i fot.: KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
  1. Oburzona przepisami. pisze

    I bedzie wiecej potracen smiertelnych tego typu. Ludzie mysla ze wygraja z maszyna, chore! A to wszystko dlatego ze sa glupie przepisy, ktore mowia ze piesi maja pieszenstwo! Niech stoja i czekaja na swoja kolej, a nie wyskakuja przed auta, ktore w ciagu sekundy nie zachamuje!!!!

  2. Teofil były pedofil pisze

    “pieszeństwo” ci “zachamowało” mózg , ale główne przesłanie OK

  3. norek pisze

    przepis o bezwzględnym prawie dla pieszego zrobił z nich ofiary,kilkakrotnie po wprowadzeniu przepisów miałem sytuacje wejścia pod koła, tylko moja ponadnormatywna czujność była jedynym czynnikiem ze nie doszło do tragedii.

Zostaw odpowiedź