miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejny wypadek na DK75! Zderzyły się dwie osobówki w Tegoborzu

0 987

9 listopada około godziny 6.33 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Tęgoborze zadysponowane zostały do działań w Tęgoborzy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe tj. Renault i Skoda. Samochodami podróżowało łącznie cztery osoby. Jedna z nich uskarżała się na dolegliwości.

 

Czytaj również: „Piątkowioki” tańczą i śpiewają od 25 lat – KLIK

 

Samochód Skoda znajdował się na poboczu (przystanek autobusowy). Samochód Renault blokował częściowo dwa pasy ruchu. Z samochodów nastąpiły wycieki płynów eksploatacyjnych. Na jezdni i poboczu znajdowała się duża ilość pozostałości powypadkowych. Ruch pojazdów odbywał się wahadłowo przez pobliski przystanek autobusowy.

 

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz kierowaniu wahadłowo ruchem. Kolejne działania polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, zakręceniu zaworu na butli z LPG w samochodzie Skoda, odłączeniu klem akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz przekazaniu poszkodowanego pod opiekę przybyłej załodze karetki Pogotowia Ratunkowego. Pasażer Skody po przebadaniu pozostał na miejscu zdarzenia. Po zakończeniu działań dochodzeniowych Policji usunięto pozostałości po kolizji z jezdni. Zasypano wyciekłe płyny eksploatacyjne sorbentem. Samochód Renault przemieszczono przy użyciu linki stalowej i samochodu pożarniczego na pobliski przystanek autobusowy. Przywrócono ruch w obydwu kierunkach. Na tym działania trwające ponad godzinę zakończono.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź