miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Marcinkowice: Zderzenie dwóch samochodów osobowych [Zdjęcia]

0 564

W Marcinkowicach (gm. Chełmiec) doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych. Na skutek zdarzenia jeden z nich wylądował na dachu. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Dwie osoby trafiły do szpitala.

 

Czytaj również: Andrzej Gut-Mostowy rekomendowany na stanowisko wiceministra

 

1 października około godziny 11 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Klęczany zadysponowane zostały do działań w Marcinkowicach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych tj. Opel Astra i Suzuki Vitara – informuje Państwowa Straż pożarna. – Samochód Opel Astra znajdował się na kołach, natomiast Suzuki Vitara leżał na dachu do góry kołami.

 

 

Z pojazdu Suzuki Vitara wydobywały się płyny eksploatacyjne oraz benzyna. Samochodem Suzuki Vitara podróżował sam kierujący, który opuścił pojazd o własnych siłach i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Oplem Astra podróżowały dwie osoby. Obydwie znajdowały się w pojeździe i uskarżały się na dolegliwości.

Jeden pas ruchu był zablokowany przez pojazdy ratownicze. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Postawiono za pomocą siły rąk ratowników Suzuki na koła aby ograniczyć wyciek benzyny ze zbiornika. Udzielono pomocy Policji w kierowaniu ruchem. Osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala.

Opr. Rafał Kmak
źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź