miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mercedes skasował słup energetyczny. Kierowca ze znacznymi stratami

1 1 485

Wczoraj, 6 lutego o godzinie 9.37 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz OSP Królowa Górna zadysponowane zostały do działań w Królowej Górnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że kierujący samochodem marki Mercedes stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny słup energetyczny.

Czytaj również: Skandal w Chełmcu! „Ładne skargi twoja mama pisze” – w tle komunikacja zbiorowa [Interwencja czytelnika]

Samochodem podróżował sam kierujący i nie uskarżał się na żadne dolegliwości zdrowotne. Z samochodu nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Betonowy słup energetyczny był uszkodzony. Samochód znajdował się całkowicie poza obrysem jezdni – informują druhowie PSP.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu instalacji elektrycznej w uszkodzonym pojeździe oraz wahadłowym kierowaniu ruchem. Zadysponowano na miejsce zdarzenia Pogotowie Energetyczne. Dalsze działania polegały na sprawdzeniu uszkodzonego słupa energetycznego pod kątem zagrożenia porażenia prądem elektrycznym. Zagrożenia nie stwierdzono. Wycieki zasypano sorbentem.

Przybyłe na miejsce zdarzenia Pogotowia Energetycznego odłączyło zasilanie energii elektrycznej na uszkodzonym słupie, a samochód został przemieszczony przez znajdującą się na miejscu Pomoc Drogową w bezpieczne miejsce. Działania strażaków trwały prawie dwie godziny.

Źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Monia pisze

    Ewidentnie widać że słup wymusił. Porażka.

Zostaw odpowiedź