miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Najmłodsi w komendzie! Bezpieczne Ferie 2020 z sądecką Policją

0 303

Dni otwarte Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w ramach Bezpiecznych Ferii od lat cieszą się sporym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców naszego regionu. Wizyta w siedzibie sądeckich stróżów prawa jest dla dzieci dobrą okazją, by nie tylko zobaczyć, w jakich warunkach pełnią służbę funkcjonariusze, ale również przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa.

 

Czytaj również: 350 młodych druhów rywalizowało w zawodach pożarniczych!

 

W spotkaniu, które miało miejsce 5 lutego wzięło udział około 50 dzieci z Sądecczyzny. Mali goście mieli okazję z bliska przyjrzeć się metodom pracy policjantów zaprezentowanym m.in. przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji, Wydziału Kryminalnego, Wydziału Ruchu Drogowego czy Wydziału Sztab Policji sądeckiej jednostki. Najmłodsi poznając tajniki pracy technika kryminalistyki dowiedzieli się m.in. jak fachowo nazywają się poszczególne rodzaje śladów oraz w jaki sposób zbierane są z miejsca zdarzenia, a na pamiątkę tego spotkania wszyscy odbili swoje odciski palców na specjalnym dyplomie. Ponadto funkcjonariuszki Wydziału Prewencji, odpowiadając na liczne pytania, przypomniały dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa i sposoby reagowania na różnorodne zagrożenia, a policjant drogówki zaprezentował sprzęt, jakim posługuje się w codziennej służbie.

 

 

Podczas spotkania dzieci miały również niepowtarzalną okazję zobaczyć część pomieszczeń, w których na co dzień pracują funkcjonariusze, a nie są one dostępne dla naszych interesantów – odwiedzili stanowisko pracy oficera dyżurnego oraz strzelnicę. Sporą atrakcją dla najmłodszych była możliwość obejrzenia z bliska policyjnych radiowozów.

Każdy uczestnik dzisiejszego spotkania na pamiątkę wizyty w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał wylosowany przez siebie upominek. Również maskotka sądeckiej Policji – pies tropiący – od dziś będzie towarzyszyć nowemu, małemu właścicielowi.

Opr. Rafał Kmak
fot. KMP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź