miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nie żyje motocyklista. Hondą uderzył w sygnalizację świetlną, ciałem w betonową studzienkę [Zdjęcia]

3 5 606

Policjanci z Komisariatu Policji w Muszynie pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Żegiestów w powiecie nowosądeckim. 37-letni motocyklista w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie się do przepisów.

Czytaj również: Zderzenie osobówki z motocyklem na drodze krajowej DK28

Wczoraj, (tj. 7 sierpnia br.) ok. godziny 21:50 w miejscowości Żegiestów doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 37-letni mieszkaniec województwa lubelskiego, kierując motocyklem marki Honda, z niewyjaśnionych na obecną chwilę przyczyn stracił panowanie na motocyklem zjechał z drogi uderzając w sygnalizator świetlny, rogatkę kolejową, a następnie w betonowe studzienki telekomunikacyjne. W wyniku poniesionych obrażeń motocyklista zmarł.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a po stwierdzeniu braku oddechu osoba poszkodowana ręcznie została wydobyta z betonowych elementów konstrukcyjnych i położona na desce ortopedycznej w miejscu umożliwiającym prowadzenie działań ratowniczych. Przystąpiono do natychmiastowej resuscytacji, która po chwili wspomagana była przez przybyłych ratowników medycznych Pogotowia Ratunkowego. Dodatkowo sprawdzono najbliższą okolice aby upewnić się czy nikt więcej nie został poszkodowany w tym zdarzeniu. Nie odnaleziono innych osób, a przybyła osoba z rodziny potwierdziła że motocyklem podróżował sam kierujący. Po kilkudziesięciu minutach odstąpiono od prowadzonych czynności na wniosek ratowników medycznych – informuje PSP Nowy Sącz.

Przez wiele godzin, na miejscu prokurator z Prokuratury Rejonowej w Muszynie, policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego prowadzili oględziny. Wszystkie wykonane przez nich czynności, opinia biegłego oraz prowadzone w tej sprawie śledztwo, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku.

Źródło: KMP Nowy Sącz
Źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
  1. Motopolska pisze

    winny przejazd !! kto widział go stawiać na środku drogi !! Biedny marzyciel , umarl robiąc to co kochał

  2. Motocyklista pisze

    No i Masz Swoje 5min sławy. A teraz podziękujemyz za nic nie wnoszący sarkastyczny komentarz 😉

  3. Moto pisze

    No i Masz Swoje 5 min sławy. A teraz podziękujemyz, za nic nie wnoszący sarkastyczny komentarz 😉 😂

Zostaw odpowiedź