miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nocny pościg za kierowcą AUDI ulicami Nowego Sącza. Schwytana kobieta odsiedzi 5 lat?

0 4 426

Kilka dni temu w Nowym Sączu miał miejsce pościg policyjny za kierującą samochodem osobowym Audi. Przyczyną interwencji było ignorowanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych patrolu policyjnego. Do interwencji włączyły się dwa patrole prewencji, które zablokowały kobietę w rejonie skrzyżowania ulic Kilińskiego i Husarskiej. Obecnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi od 3 miesięcy do 5 lat.

Czytaj również: Policja publikuje wizerunek! Rozpoznajesz sprawców? To oni skradli towar za 100 tys. złotych?

– W minioną środę, 11 stycznia br. około godziny 23:45 policjanci patrolujący ulicę Legionów w Nowym Sączu, zauważyli nadjeżdżający od strony Chełmca samochód osobowy marki Audi, który posiadał usterkę przedniego oświetlenia. Funkcjonariusze w związku z tym faktem postanowili zatrzymać kierującą do kontroli drogowej. Jadąc oznakowanym radiowozem za jej pojazdem, użyli świetlnych i dźwiękowych sygnałów uprzywilejowania, lecz kobieta je zignorowała i kontynuowała jazdę Bulwarem Narwiku – informuje rzecznik KMP w Nowym Sączu kom. Justyna Basiaga.

Kiedy kierująca nadal nie zatrzymywała się do kontroli, policjanci powiadomili o sytuacji oficera dyżurnego, który skierował w rejon pościgu dwa patrole prewencji. W pobliżu skrzyżowania ulic Jana Kilińskiego i Husarskiej policyjne radiowozy zablokowały audi, uniemożliwiając kobiecie dalszą jazdę. Badanie trzeźwości nie wykazało obecności alkoholu w wydychanym przez nią powietrzu. 

Art. 178b. [Niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego]
Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Fot.: ilustracyjne

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź