miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Zderzenie osobówek na skrzyżowaniu. Ranni w szpitalu

0 404

W miniony piątek (12 kwietnia) na ul. Dąbrówki w Nowym Sączu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala.

Czytaj również: Nowe radiowozy dla sądeckiej Policji – KLIK

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na skrzyżowaniu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych tj. VW Golf 4 i Opel Astra. W chwili przybycia Straży Pożarnej, kierowca i dwóch pasażerów VW Golfa przebywali na zewnątrz pojazdu, kierowca Opla znajdował się w pojeździe. Pasażer Opla był na zewnątrz pojazdu informuje komunikat PSP w Nowym Sączu. – Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm poszkodowanym tj. kierowcy i pasażerowi Opla. Po przyjeździe karetki Pogotowia, obydwaj poszkodowani zostali przekazani ratownikom medycznym.

 

 

Poszkodowani zostali zabrani przez karetkę do szpitala. Równocześnie odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach i sprawdzono czy nie doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych. Kontrola pojazdów biorących udział w zdarzeniu wykazała wyciek substancji ropopochodnej, którą zasypano sorbentem. VW Golfa usunięto z jezdni. Rozbite plastikowe elementy uszkodzonych pojazdów usunięto z jezdni przy pomocy łopat i mioteł. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

Opr. Rafał Kmak
źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź