miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Premier Morawiecki zapowiada pomoc: Żadnego z mieszkańców nie pozostawimy bez wsparcia

2 3 432

Prognozy i ostrzeżenia IMGW związane z burzami z gradem, nawałnicami, a nawet tornadami sprawdziły się. W miejscowościach Librantowa i Koniuszowa koło Nowego Sącza przeszła trąba powietrzna. Na Sądecczyźnie spadł też grad wielkości nawet piłki do tenisa. Tornado zerwało łącznie kilkanaście dachów i powaliło drzewa. Na miejscu aktualnie są strażacy, którzy zabezpieczają teren.

 

Czytaj również: Trąba powietrzna nad Sądecczyzną! Niszczyła dachy, łamała drzewa [Zdjęcia, film]

 

Sytuacja na Sądecczyźnie wciąż nie jest stabilna. Nad regionem przetaczają się burze. Jak podaje urząd wojewódzki na Sądecczyźnie nawałnica zniszczyła w różnym stopniu 30 domów i tyle samo budynków gospodarczych. Jedna osoba jest ranna.

 

 

 

Strażacy interweniują na terenie całego powiatu, gdzie są powalone drzewa i zerwane linie energetyczne. Najwięcej szkód żywioł wyrządził w Koniuszowej i Librantowej, gdzie prawdopodobnie przeszła trąba powietrzna. Uszkodzonych jest kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt dachów – mówi Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

 

Najnowsze informacje

Po przejściu trąby powietrznej, wichury i burzy, w Librantowej w gminie Chełmiec zostało całkowicie zerwanych 16 dachów z budynków mieszkalnych, a 14 zniszczonych częściowo. Zostało też uszkodzonych 28 budynków gospodarczych.
W Koniuszowej w gminie Korzenna uszkodzonych jest 9 budynków, w tym z jednego wichura zerwała dach w całości. Łącznie uszkodzonych jest 67 budynków.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. xaxa1212 pisze

    uwaga śledzie Maowiecki jedzie!

  2. xaxa1212 pisze

    buahahha Maowiecki. Gebbels naszych czaów. Nie zasługujemy na ciebie.

Zostaw odpowiedź