miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rożnów: samochód w rowie. Wzorowa akcja sądeckich strażaków!

0 221

Wczoraj, 21 października doszło do wypadku samochodu osobowego, który w niewyjaśnionych okolicznościach prawie runął w 3-metrową przepaść. Okoliczności wypadku bada sądecka policja.

 

Czytaj również: Ludzkie szczątki znalezione przy budynku Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu…

 

 – 21 października około godziny 19 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Rożnów zadysponowane zostały do działań w Rożnowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy. Samochodem podróżował sam kierujący, który znajdował się w pojeździe i był poszkodowany. Samochód znajdował się w rowie i zawisł nad 3 metrową skarpą – informuje PSP Nowy Sącz.

Droga była zablokowana. Na miejsce działań dotarł patrol Policji. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz ewakuacji poszkodowanego z samochodu na noszach typu “deska” ze względu na niebezpieczne usytuowanie samochodu i możliwe jego osunięcie. Poszkodowanemu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Dokonano stabilizacji pojazdu przy użyciu drabiny nasadkowej.

Odłączono klemy akumulatora w uszkodzonym samochodzie oraz oświetlono teren działań. Na miejsce przybyła karetka Pogotowia ratunkowego, której przekazano poszkodowanego. Kolejne działania polegały na udzielaniu wsparcia załodze Pogotowia podczas transportu poszkodowanego do karetki. Cały czas udzielano pomocy Policji i załodze karetki w przytrzymywaniu agresywnego pacjenta.

Kolejne działania polegały na przeszukaniu pobliskiego terenu na obecność innych osób poszkodowanych. Na prośbę Policji i ratowników medycznych Pogotowia jeden z druhów OSP pojechał karetką do szpitala w asyście Policjanta i ratowników medycznych celem pomocy w opanowaniu agresywnego pacjenta. Dodatkowo jeden policjant konwojował radiowozem karetkę. Na miejsce działań przybył kolejny patrol Policji.

Źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź