miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Skontrolowali 128 potencjalnych piratów drogowych! Akcja „Prędkość” za nami

0 376

1 grudnia br. na drogach Sądecczyzny policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, przeprowadzili cykliczną akcję pn.: „Prędkość”, której celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, a tym samym poprawa bezpieczeństwa na drogach.

 

Czytaj również: Uwaga! Wypadek z udziałem rowerzysty. Utrudnienia trwają [Zdjęcia]

 

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego też zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością to priorytetowe zadanie Policji. W ramach cyklicznych działań prewencyjno-kontrolnych pn. „Prędkość” sądeccy policjanci 1 grudnia br. w godzinach od 6.00 do 22.00 sprawdzali prędkość, z jaką poruszają się pojazdy po drogach miasta i powiatu. Najwięcej funkcjonariuszy było zlokalizowanych w miejscach szczególnie niebezpiecznych, które określono na podstawie sukcesywnie przeprowadzanych analiz stanu bezpieczeństwa.

Podczas tych działań policjanci sądeckiej drogówki zatrzymali do kontroli 128 kierujących i ujawnili 118 wykroczeń związanych z naruszeniem obowiązujących limitów prędkości. Mundurowi nałożyli na sprawców 100 mandatów karnych, pouczyli 16 kierowców, a także skierowali 2 wnioski do sądu o ukaranie.

Pamiętajmy, że siadając za kierownicę odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, ponieważ w ruchu drogowym sytuacja często bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których będziemy zmuszeni do natychmiastowej reakcji. Wówczas nadmierna prędkość staje się czynnikiem, który powoduje, że tracimy kontrolę nad pojazdem, co z kolei może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź