miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Szczegóły dachowania w Nowym Sączu. Pięć osób w szpitalu, w tym 3 dzieci

0 692

Znamy szczegóły związane z wczorajszym (7 sierpnia) wypadkiem trzech samochodów osobowych, który miał miejsce w Nowym Sączu na skrzyżowaniu ul. Paderewskiego, Broniewskiego i Barskiej. Na skutek zderzenia jeden samochód wylądował na dachu. W pojazdach podróżowało łącznie osiem osób, 5 zostało przewiezionych do szpitala. Trójka to dzieci.

 

Czytaj również: Toy Story 4 oraz nowy film Quentina Tarantino – hity
na najbliższy tydzień w kinie Helios

 

– 7 sierpnia około godziny 12.20 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ulicy Barskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono że na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego, Broniewskiego z Barską zderzyły się trzy pojazdy, którymi łącznie podróżowało 8 osób w tym troje dzieci. Wszystkie osoby uskarżały się na dolegliwości i opuściły pojazd o własnych siłach – informuje PSP Nowy Sącz. – Były one pod opieką ratowników medycznych Pogotowia ratunkowego. Wszystkie pojazdy znajdowały się na drodze. Samochód marki Seat znajdował się na dachu. Występowały utrudnienia w ruchu drogowym. Na drodze rozlane były płyny eksploatacyjne oraz znajdowały się pozostałości po kolizji. Samochód Fiat wyposażony był w instalację LPG.

 

 

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu zaworu na butli z LPG w uszkodzonym samochodzie Fiat oraz odłączeniu klem akumulatorów we wszystkich pojazdach. Wspólnie z ratownikami Pogotowia udzielono pomocy poszkodowanym. Na miejsce działań przybyły kolejne dwa karetki oraz patrole Policji. Do szpitala zabrano łącznie pięć osób w tym troje dzieci. Kierujący pojazdami po przebadaniu pozostali na miejscu zdarzenia. Po zakończeniu działań dochodzeniowych Policji dalsze działania polegały na pomocy operatorowi lawety w postawieniu samochodu Seat na koła oraz zepchnięciu samochodu Peugeot na pobocze.Spryskano rozlane płyny eksploatacyjne dyspergentem. Usunięto z drogi pozostałości po kolizji. Samochód Fiat oraz Seat zostały zabrane z miejsca zdarzenia przez Pomoc drogową. Działania strażaków trwały trzy i pół godziny. Na miejscu pozostał kierujący samochodem Peugeot.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź