miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Tor Formuły 1 w Nowym Sączu!? Mieszkańcy apelują o rozsądek [Film, zdjęcia | Interwencja czytelnika]

1 4 211

Z naszą redakcją skontaktował się mieszkaniec Nowego Sącza, który apeluje o zwiększenie bezpieczeństwa na DK75 w Zawadzie. – Nawojowska i jej odcinek od skrzyżowania z Bora Komorowskiego do fotoradaru traktowana jest jak tor iście z Formuły F1 – informuje. Przypomnijmy, w czwartek 25 lutego w godzinach popołudniowych doszło w tym rejonie do kolejnego wypadku. Samochód osobowy skasował kolejne ogrodzenie. Kilka tygodni wcześniej w ciągu tej drogi na przejściach dla pieszych zginęły osoby.

 

Czytaj również: Uwaga, wzrost poziomu wód! [Ostrzeżenie meteorologiczne]

 

Mam apel o zwrócenie uwagi odnośnie Nawojowskiej – Zawada i potrzebie zwiększenia bezpieczeństwa. Nawojowska i jej odcinek od skrzyżowania z Bora Komorowskiego do fotoradaru traktowana jest jak tor iście z Formuły F1. Po pokonaniu świateł mamy długą prostą na której kierowcy nagminnie łamią przepisy, rozpoczynają szaleńcze wyprzedzanie po kilka, kilkanaście samochodów, wciskając się następnie, by zdążyć przed nadjeżdżającym samochodem znad przeciwka. Zdarza się bardzo często, że jednak nie zdążą i muszą uciekać na pobliskie posesje co skutkuje uszkodzeniem mienia nie tylko prywatnego ale i publicznego za które wszyscy płacimy. 

 

 

Zastępy Straży Pożarnej zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ulicę Nawojowską. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono że doszło do zderzenia dwóch pojazdów marki VW Python oraz Peugeot 607. VW wypadł z drogi i znajdował się na posesji uderzając przy tym w ogrodzenie posesji, pokrywę studni oraz słup energetyczny. Peugeot wypadł z drogi i znajdował się na drodze wjazdowej do firmy uszkadzając bramę wjazdową ogrodzenie firmy oraz uszkodził również elewację budynku. Na miejscu była karetka Pogotowia Ratunkowego. Samochodami podróżowali sami kierujący, którzy opuścili pojazdy o własnych siłach. Jeden z kierujących zabrany został do szpitala – informuje PSP Nowy Sącz.

 

Ustawiony fotoradar niewiele pomaga. Przejeżdżając przez Nawojowską w Zawadzie co kawałek widzimy urwane znaki drogowe, lampy uliczne a ostatnio został dosłownie zmieciony płot na odcinku 15 metrów wraz z 2-ma bramami. Całe szczęście, że w tym momencie nikt nie szedł chodnikiem, gdyż skutki byłyby tragiczne. Jakiś czas temu podobna sytuacja doprowadziła do ścięcia znaków znajdujących się na chodniku- dobrze, że nie ludzi, a następnie lampy, która złamała się w połowie. W okolicy wspomnianego wypadku w przeciągu kilku miesięcy uszkodzone zostały jeszcze 3 ogrodzenia, w tym jedno naprzeciwko sklepu ABC, gdzie w ostatnim czasie doszło do śmiertelnego wypadku.

Policja apeluje o rozsądek i przestrzeganie przepisów drogowych.

Fot., źródło: KM PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Ziutek pisze

    Co to za marka ‘Python”?

Zostaw odpowiedź