miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Tragedia podczas odwiertu studni. Ciężko ranny mężczyzna śmigłowcem przetransportowany do szpitala

0 4 665

W Grybowie (pow. nowosądecki) podczas prac związanych z odwiertem studni doszło do nieszczęśliwego wypadku. W skutek zdarzenia poszkodowany został mężczyzna. Jego obrażenia są bardzo ciężkie, do działań zadysponowany został śmigłowiec LPR. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. W akcji ratunkowej brały udział dodatkowo quady OSP Ptaszkowa, PSP Nowy Sącz, policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Przyczyny oraz okoliczności zdarzenia zbada sądecka policja.

Czytaj również: Traktor przejechał po 78-latku. W akcji śmigłowiec LPR #ratownik6 [Nowe fakty]

13 września przed godzina jedenastą zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, OSP Grybów oraz OSP Ptaszkowa zadysponowane zostały do działań w Grybowie na osiedlu Biała Wyżna. Tam podczas wiercenia studni poszkodowany został mężczyzna. Strażacy udzielili mu pomocy. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR, który zabrał poszkodowanego do szpitala – informują druhowie PSP Nowy Sącz.

Do wypadku doszło na prywatnej działce w trudno dostępnym terenie. Na miejsce mogły dojechać tylko tzw. lekkie samochody ratownicze. Ze wstępnych informacji wynika, że poszkodowany został uderzony jednym z elementów wiertła. Strażacy apelują o ostrożność przy pracach gospodarczych. W tym tygodniu na Sądecczyźnie doszło także do dwóch poważnych wypadków na roli, informuje Radio Ktaków. Pisaliśmy o tym tutaj – KLIK (dwa poważne wypadki w polu! Podczas prac traktory przejechały rolników)..

Źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź