miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ukradł ze sklepu alkohol wart 60 zł i pobił ochroniarza, posiedzi 5 lat?

0 863

W sobotę,  20 lutego 27- letni mężczyzna chciał wynieść z jednego z marketów w Nowym Sączu skradzioną wcześniej butelkę alkoholu, a gdy został zauważony przez pracownika ochrony ani myślał oddać swojego łupu i użył przemocy. Teraz amator trunków odpowie za kradzież rozbójniczą.

 

Czytaj więcej: Zabił żonę a później popełnił samobójstwo!

 

20 lutego br. oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że w jednym z marketów w Nowym Sączu doszło do kradzieży. Złodziej ze sklepowej półki zabrał butelkę alkoholu o wartości ponad 60 złotych, schował ją pod kurtką, a następnie omijając linię kas, chciał wyjść ze sklepu nie płacąc za towar. Tę sytuację zauważył pracownik ochrony. W trakcie wyjaśniania sprawy kradzieży wywiązała się awantura, a złodziej kilkukrotnie uderzył ochroniarza, uciekając ze sklepu ze skradzionym towarem.

W wyniku działań podjętych przez policjantów już następnego dnia sprawca kradzieży rozbójniczej został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Starym Sączu. 27-letni mieszkaniec Sądecczyzny, po nocy spędzonej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w komendzie na Grottgera, usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Za ten czyn grozi mu teraz od 3 miesięcy do 5 lat więzienia (art. 281 kk. w zw. z art. 283 kk.).

Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu zastosował tymczasem wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonego.

 

Fot. pomorska.pl 
Źródło: KMP w Nowym Sączu

 

 

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź