miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wypadek quadu i osobówki! Śmigłowiec LPR w akcji [Zdjęcia]

0 1 036

W sobotę (2 sierpnia) zastępy Straży Pożarnej w Krynicy Zdroju zadysponowane zostały do działań w miejscowości Krzyżówka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na skrzyżowaniu dróg gminnych i drogi krajowej nr 75 doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Peugeot 206 z quadem.

 

Czytaj również: Miliony dla osiedla Dąbrówka!
Skuteczna walka o fundusze na walkę z powodzią

 

W wyniku zdarzenia poszkodowanymi zostały dwie osoby jadące na quadzie. Jednej z nich udzielała pomocy załoga karetki Pogotowia ratunkowego. Kierująca samochodem nie uskarżała się na żadne dolegliwości. Ruch pojazdów odbywał się wahadłowo.

 

 

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy drugiej osobie poszkodowanej, którą przejęli ratownicy pogotowia ratunkowego. Odłączono klemy w obu pojazdach. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Wyznaczono lądowisko dla śmigłowca i wstrzymano ruch w obu kierunkach jazdy na drodze krajowej nr 75 do czasu podjęcia poszkodowanej i odlocie śmigłowca. Druga osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala karetką Pogotowia ratunkowego. Uprzątnięto rozbite części karoserii z jezdni. Działania strażaków trwały ponad dwie godziny.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź