miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zderzenie dwóch osobówek. Ford wylądował na dachu

0 762

Wczoraj, 16 maja o godzinie 14.30 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, OSP Grybów Biała oraz OSP Gródek zadysponowane zostały do działań w Gródku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze krajowej nr 28 doszło do zderzenia dwóch pojazdów tj. Mercedes GLC200 oraz Ford Fiesta.

Czytaj również: Na rondzie w lewo? Mamy stanowisko Policji. Co grozi kierowcy? [Nagranie]

Samochodami podróżowało łącznie trzy osoby. Na miejscu zdarzenia była karetka Pogotowia Ratunkowego, której ratownicy opiekowali się kierowcą Forda. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie uskarżali się na żadne dolegliwości – informuje PSP Nowy Sącz.

Z Forda nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Jezdnia częściowo była zablokowana przez Mercedesa. Ford znajdował się na dachu w przydrożnym rowie. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W celu ograniczenia wycieków oraz rozłączenia akumulatora postawiono samochód marki Ford na koła przy pomocy wyciągarki samochodowej. Kierowano ruchem w miejscu zdarzenia. Następnie dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz rozłączono akumulator w uszkodzonym Fordzie. Na tym działania strażaków zostały zakończone. Na miejscu zdarzenia pozostała Policja oraz wszyscy jego uczestnicy w celu wyjaśnienia jego przyczyn i okoliczności.

źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź