miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Żegiestów: Bus potrącił 6-letnie dziecko na rowerze. Poszkodowane trafiło do szpitala

0 1 412

W niedzielę (10 czerwca) ok. godz. 16:24 w miejscowości Żegiestów w gminie Muszyna doszło do zderzenia dziecka na rowerze z busem kursowym, w którym znajdował się tylko kierowca. Mały rowerzysta został przetransportowany karetką Pogotowia do szpitala.

 

Czytaj również: Sądecczyzna: Pożar autobusu. Pojazd spłonął niemal doszczętnie [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że na drodze doszło do potrącenia rowerzysty przez busa kursowego. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostało dziecko (6 lat). Znajdowało się ono na drodze, przytomne w pozycji leżącej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dziecku. Przekazano je załodze karetki Pogotowia Ratunkowego. Przeprowadzono wywiad na temat kierowcy i pasażerów podróżujących busem. Podróżował nim tylko kierowca, który nie odniósł obrażeń. Poszkodowane dziecko zostało zabrane do szpitala – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Na miejscu zdarzenia w Żegiestowie pracowały zastępy z: JRG Krynica-Zdrój, OSP Muszyna oraz OSP Żegiestów, natomiast przybyły patrol Policji przeprowadził dochodzenie.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź